Покажа дека е меѓу најтрактивните играчи во НБА: Гордон си асистираше на себе и го „скрши“ обрачот“ во „Стејплс Цнетарот“ (Видео)

Најголемото изненадување минатава ноќ во НБА лигата го направи составот на Орландо Меџик кој како гостин славеше над Лос Анџелес Лејкерс со 119-118. Ова беше средба на која гостите беа расположени за игра и надигрување со најдобриот тим на Западот, а меѓу најактивните беше Арон Гордон. Арон реализираше 21 поен, 6 скокови и 3 асистенции со тоа што имаше