притисни ентер »

„TikTok“ може да стане сопственост на „Microsoft“

„TikTok“ може да стане сопственост на „Microsoft“

„Microsoft“ е во преговори да ја купи кинеската апликација „TikTok“, пренесува „Reuters“, повикувајќи се на извор запознаен со оваа материја. Информациите доаѓаат во време кога Соединетите држави започнаа да се обидуваат да ја забранат употребата на платформата во земјата заради наводни безбедносни проблеми. Купувањето на популарната апликација за