притисни ентер »

Трамп нема да ги затвори Соединетите Американски Држави во случај на втор бран од пандемијата на корона вирусот

Трамп нема да ги затвори Соединетите Американски Држави во случај на втор бран од пандемијата на корона вирусот

Loading Video... Во исто време Трамп се спротивстави и на наредбите за носење заштитна опрема во затворени простории при посетата на фабриката на Форд во Мичиген, заради како што појасни да не им даде прилика на новнарите да го видат во маска. Во САД досега има повеќе од 1,5 милиони заболени од коронавирусот, а бројката на починати се искачи на 94

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало

Познато што била последната порака на пилотот на пакистанскиот авион - меѓу настраданите и 5-годишно дете

Познато што била последната порака на пилотот на пакистанскиот авион - меѓу настраданите и 5-годишно дете

Пакистански авион Ербас А320 кој превезуваше 107 патници, се сруши во Карачиј, пренесуваат новинските агнеции. Авионот се срушил врз густо населено подрачје во околу 14:45 часот по локално време, набрзо откако главниот пилот ја известил контролата на летање за техничката неисправност на авионот. Контактот со авионот бил прекинат само минута пред да

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

Две лица го преживеаа уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало 107 патници

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи

Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. Според локалните медиуми, најмалку едно лице ја преживеало несреќата. Неколку куќи биле оштетени. Различни

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. A Pakistani Airlines flight has crashed into a residential area, just before landing in Karachi #Pakistan

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. A Pakistani Airlines flight has crashed into a residential area, just before landing in Karachi #Pakistan

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

(Видео) Авионот со 107 патници во Пакистан се урнал врз куќи, најмалку едно лице преживеало

Патнички авион на „Пакистан интернешнл ерлајнс“ што летал од Лахоре кон Карачи се урна во близина на аеродромот во Карачи, јавуваат локалните медиуми. Според извештаите, во него имало повеќе од 100 патници и се урнал во густо населено подрачје. Според локалните медиуми, најмалку едно лице ја преживеало несреќата. Неколку куќи биле оштетени. Различни

Се урна патнички авион во Пакистан, се стравува за бројни жртви

Се урна патнички авион во Пакистан, се стравува за бројни жртви

Следно Големи облаци од чад има над локацијата на уривањето на на авионот, а тесните улици во соседството ги отежнуваат спасувачките напори. Патнички авион со најмалку 98 патници се урна во населена област неколку минути пред да слета во најголемиот пакистански град Карачи, при што уништи многу згради. Големи облаци од чад има над локацијата на уривањето

Двајца го преживеале паѓањето на авионот во Пакистан

Двајца го преживеале паѓањето на авионот во Пакистан

epa08437583 Rescue workers search for the bodies or survivors amid wreckage of the passenger plane of state run Pakistan International Airlines, after it crashed on a residential colony, in Karachi, Pakistan, 22 May 2020. A Pakistan International Airlines passenger flight with over 100 people on board crashed on 22 May as it was about to land near

Се трага по преживеани од падот на авионот во Пакистан

Се трага по преживеани од падот на авионот во Пакистан

Спасувачките екипи се обидуваат да ги најдат преживеаните и телата на загинатите по денешниот пад на патничкиот авион во кој имаше 98 патници и членови на екипажот, а кој се урна во населено место во близина на пакистанскиот главен град Карачи. Како што јавува германската агенција ДПА досега се пронајдени најмалку двајца преживеани и 34 тела под урнатините

Најмалку две лица преживеале во денешната авионска несреќа

Најмалку две лица преживеале во денешната авионска несреќа

Најмалку две лица преживеале во падот на патничкиот авион што денеска се урна во Пакистан, пренесе „ Скај њуз “, повикувајќи се на соопштение од локалните аеродромски власти. Како што пренесува агенцијата, авионот „Ербас А320“, сопственост на национална авиокомпанија се урнал во населено подрачје во непосредна близина на аеродромот во Карачи, при што

Најмалку две лица преживеале во денешната авионска несреќа

Најмалку две лица преживеале во денешната авионска несреќа

Најмалку две лица преживеале во падот на патничкиот авион што денеска се урна во Пакистан, пренесе „ Скај њуз “, повикувајќи се на соопштение од локалните аеродромски власти. Како што пренесува агенцијата, авионот „Ербас А320“, сопственост на национална авиокомпанија се урнал во населено подрачје во непосредна близина на аеродромот во Карачи, при што

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан (ВИДЕО)

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан (ВИДЕО)

При падот на авионот уништени се неколку куќи и засега не се знае дали има загинати во урнатините. Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот,

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Карачи, 22 мај 2020 () – Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено

ВИДЕО: Бебе пронајдено живо- се извлекуваат тела од пакистанскипот авион

ВИДЕО: Бебе пронајдено живо- се извлекуваат тела од пакистанскипот авион

На местото на уривање на патничкиот авион на пакистанската воздухопловна компанија PIA врз населба во јужниот град Карачи, најдено е живо бебе, пренесуваат локалните медиуми кои јавуваат и дека досега од остатоците се извлечлени 35 тела на настрадани. На снимките кои ги емитуваат локланите телевизии, се гледа маж кој од областа на падот на авионот

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Двајца преживеани во авионската несреќа во Пакистан

Две лица го преживеаја уривањето на патничкиот авион во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Иако претходно беше соопштено дека нема преживеани во авионот со 98 патници и екипаж, подоцна е соопштено дека две лица го преживеале падот на авионот, кој се урна во населена област во Карачи. Во првите извештаи беше посочено дека во авионот имало