притисни ентер »

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер е сензационално елиминиран од мастерсот во Синсинати. Изненадувањето го направи рускиот тенисер Андреј Рубљев и тоа со елиминација на големиот фаворит за само 62 минути. За споредба, Швајцарецот толку брзо нема загубено на еден турнир уште од далечната 2003 кога во првото коло во Сиднеј загуби од Франко Скилари за

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Изненадување во Синсинати – Рубљев за 62 минути го реши Федерер

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер е сензационално елиминиран од мастерсот во Синсинати. Изненадувањето го направи рускиот тенисер Андреј Рубљев и тоа со елиминација на големиот фаворит за само 62 минути. За споредба, Швајцарецот толку брзо нема загубено на еден турнир уште од далечната 2003 кога во првото коло во Сиднеј загуби од Франко Скилари за

(ВИДЕО) Шок во Синсинати: Федерер елиминиран од 21 годишен Русин

(ВИДЕО) Шок во Синсинати: Федерер елиминиран од 21 годишен Русин

Роџер Федер во третото коло го заврши својот настап на Мастерсот во Синсинати. Сензацијата ја направи младиот Русин, Андеј Рублев кој го победи Федерер во два сета – 6:3, 6:4. 70от светски играч со тоа спречи реприза на финалето на Вимблдон во полуфиналето на Синсинати, односно меч помеѓу Ѓоковиќ и Федерер. Rublev currently a walking highlight reel

Рубљев: Федерер е вистинска легенда

Рубљев: Федерер е вистинска легенда

Рускиот тенисер го направи најголемото изненадување на турнирот во Синсинати со елиминацијата на Федерер. Рускиот тенисер Андреј Рубљев ја направи најголемата сензација на Мастерс турнирот во Синсинати со елиминацијата на Роже Федерер. Русинот кој место на главниот турнир обезбеди преку квалификациите, во третото коло со 6:3,6:4 го совлада Федерер

Федерер поразен во Синсинати

Федерер поразен во Синсинати

САД- Роже Федерер беше шокиран во осминафиналето од Мастерс-турнирот во Синсинати, губејќи од квалификантот Андреј Рубљев со максимални 0-2 во сетови. Ова беше прв дуел на Швајцарецот во кариерата против младиот Русин, а Рубљев го искористи тоа за од самиот почеток да го изненади Федерер, да го диктира темпото на мечот и на крајот заслужено да слави

Рубљов го елиминира Федерер за 61. минута

Рубљов го елиминира Федерер за 61. минута

Рускиот тенисер Андреј Рубљов се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Синсинати, откако во третото коло го совлада Роџер Федерер со 6: 3, 6: 4, за само 61 минута. 21-годишниот Русин, моментно 70-ти играч на светот, одигра брилијантно против седумкратниот освојувач на титулата во Синсинати и се најде меѓу најдобрите осум на некои од турнирите

ВИДЕО: 21-годишен Русин експресно го исфрли Федерер од Мастерсот во Синсинати

ВИДЕО: 21-годишен Русин експресно го исфрли Федерер од Мастерсот во Синсинати

Иако посакуваше дуел со Новак Ѓоковиќ и можност за реванш за поразот во финалето на Вимблдон, Роџер Федерер ќе мора да почека до дуел со светскиот рекет број еден. Швајцарскиот ветеран неочекувано е елиминиран уште во осминафиналето на Мастерсот во Синсинати. Подобар од Федекс беше Русинот, Андреј Рубљев, кој во првиот меѓусебен дуел го надигра Федерер