притисни ентер »

Сок од лимон и ѓумбир за прочистување на телото (РЕЦЕПТ)

Сок од лимон и ѓумбир за прочистување на телото (РЕЦЕПТ)

Консумирајте го сокот пред појадок. Народната медицина препознава многу алтернативни начини за почистување на телото, од консумирање маслиново масло наутро, до сокови кои помагаат во таа намена. Ова е еден таков рецепт: 500 мл провриена, па оладена вода 6 свежи лимони Парче свеж ѓумбир 3 грејпфрута Една рамна лажичка мелен ким 5 листа свежо нане 3

Рецепт за домашен пробиотик: Ги чисти цревата, ги исфрла отровите од организмот

Рецепт за домашен пробиотик: Ги чисти цревата, ги исфрла отровите од организмот

Овој напиток е совршен пред заминување на море или вотекот на престојот на море. Делува како пробиотик, а покрај тоа, го чисти и организмот. Пореметувањето на варењето е нешто со што одвреме навреме се соочуваме сите. Затоа ни е потребно средство кое ќе ја спречи оваа состојба и ќе ни помогне да се вратиме во нормала. Еве што ви е потребно за овој

Домашен пробиотик, подобар од кој било лек!

Домашен пробиотик, подобар од кој било лек!

Сите се соочуваат со нарушувања во дигестијата одвреме-навреме. Па затоа, потребно е средство што ќе ја спречи оваа состојба или ќе ви помогне да се вратите во нормала. Прочитајте го овој рецепт за напивка што го чисти телото, ја подобрува работата на дигестивниот систем и дава чувство на леснотија. Состојки: 500 милилитри млака вода 1 чајна лажица

Исчистете ги цревата, исфрлете ги вишокот вода и отровите од организмот: Домашен пробиотик, подобар од кој било лек!

Исчистете ги цревата, исфрлете ги вишокот вода и отровите од организмот: Домашен пробиотик, подобар од кој било лек!

Сите се соочуваат со нарушувања во дигестијата одвреме-навреме. Па затоа, потребно е средство што ќе ја спречи оваа состојба или ќе ви помогне да се вратите во нормала. Прочитајте го овој рецепт за напивка што го чисти телото, ја подобрува работата на дигестивниот систем и дава чувство на леснотија. Состојки: 500 милилитри млака вода 1 чајна лажица