НБА ѕвездата без дилеми го издвои најдобриот кошаркар на Торонто во историјата

Поранешниот двоец на Торонто Репторс, Демар Дерозан и Кајл Лаури долги години беа ударна оска на тимот од Канада, а двајцата меѓу себе развија братски однос, кој трае и по трејдорт а Дерозан во Сан Антонио. Дерозан пред трејдот во Спарс беше дел од Торонто цели 9.сезони од 2009. до 2018. година и според него Лаури е најдобриот играч на франшизата од