притисни ентер »

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата. Постои можност Ибрахимовиќ да

Ибра се повреди, неизвесен за настап по продолжувањето на Калчо лигата

Ибра се повреди, неизвесен за настап по продолжувањето на Калчо лигата

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата. Постои можност Ибрахимовиќ да

Познато е што се случи со Ибра: Лоши вести за Милан

Познато е што се случи со Ибра: Лоши вести за Милан

Златан Ибрахимовиќ се повреди на тренинг натпревар во понеделникот и го напушти теренот кривејќи. Несреќниот настан се случи нешто пред крајот на мечот. Италијанските медиуми напишаа дека ова може да биде крај на неговата кариера ако е Ахиловата тетива, но по прегледот, тие известуваат дека работите не се толку црни. Како што пишува „Gazzetta dello

Ибрахимовиќ е повреден, можна е подолга пауза

Ибрахимовиќ е повреден, можна е подолга пауза

Златан Ибрахимовиќ се повредил на тренингот и му претстои пауза, објави италијанскиот „Скај Спорт“. На последниот тренинг на Милан Ибрахимовиќ се пожалил на болка во листот на ногата. Швеѓанецот имаше проблем со оваа повреда на почетокот на годината, но успеа да се рехабилитира. „Скај Спорт“ тврди дека повредата изгледа сериозно и дека е можно да не

Ибрахимовиќ е повреден, можна е подолга пауза

Ибрахимовиќ е повреден, можна е подолга пауза

Златан Ибрахимовиќ се повредил на тренингот и му претстои пауза, објави италијанскиот „Скај Спорт“. На последниот тренинг на Милан Ибрахимовиќ се пожалил на болка во листот на ногата. Швеѓанецот имаше проблем со оваа повреда на почетокот на годината, но успеа да се рехабилитира. „Скај Спорт“ тврди дека повредата изгледа сериозно и дека е можно да не

Милан во паника – Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!?

Милан во паника – Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!?

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде на повеќемесечна пауза, откако заработил повреда за време на тренинг на својот тим. Тренинг натпреварот завршил „кобно“ за робусниот голгетер кој го повредил листот. „Скај Спорт“ известува дека, сепак, станува збор за ахиловата тетива што значи дека ќе биде на повеќемесечна пауза. Швеѓанецот уште денеска ќе биде

Милан во паника – Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!?

Милан во паника – Ибрахимовиќ ја заврши сезоната!?

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде на повеќемесечна пауза, откако заработил повреда за време на тренинг на својот тим. Тренинг натпреварот завршил „кобно“ за робусниот голгетер кој го повредил листот. „Скај Спорт“ известува дека, сепак, станува збор за ахиловата тетива што значи дека ќе биде на повеќемесечна пауза. Швеѓанецот уште денеска ќе биде

Проблеми за Милан, Ибрахимовиќ се повреди

Проблеми за Милан, Ибрахимовиќ се повреди

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ заработи повреда на тренинг, утре треба да се знае за што точно станува збори и колку време ќе паузира. „Скај Спорт Италија“ информира дека Ибрахимовиќ поради повреда предвреме го завршил денешниот тренинг. Се стравува дека се работи за повреда на ахиловата тетива, но откако ќе ги заврши деталните тестови ќе се

Ибрахимовиќ се повреди, дали е тоа крај на неговата кариера?

Ибрахимовиќ се повреди, дали е тоа крај на неговата кариера?

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ заработи повреда на тренинг, утре треба да се знае за што точно станува збори и колку време ќе паузира. „Скај Спорт Италија“ информира дека Ибрахимовиќ поради повреда предвреме го завршил денешниот тренинг. Се стравува дека се работи за повреда на ахиловата тетива, но откако ќе ги заврши деталните тестови ќе се

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан. Шведскиот фудбалер за утре има закажано лекарски прегледи за да се утврди степенот на повредата, соопшти екипата на Милан. Според првичните информации станува збор за посериозна повреда која може да стави крај на кариерата на 38-годишниот фудбалер. Имено,  медиумите објавија дека Ибрахимовиќ оддеднаш

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан, може да ја заврши кариерата

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан, може да ја заврши кариерата

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрахимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата. Постои можност Ибрахимовиќ да

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Милано, 25 мај 2020 () – Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио. Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата. Постои

Ибрахимовиќ се повреди, се шпекулира за Ахиловата тетива

Ибрахимовиќ се повреди, се шпекулира за Ахиловата тетива

Според италијанските медиуми, шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ се здобил со повреда на тренингот на Милан денес, а утре, вторник ќе изврши детални лекарски прегледи за да открие колку е сериозна повредата. Скај Спорт Италија објави дека Ибрахимовиќ го напуштил Миланело со болна гримаса на лицето, откако се повредил за време на тренинзите, а клубот

Ибрахимовиќ се повреди, го очекува долга пауза

Ибрахимовиќ се повреди, го очекува долга пауза

Златан Ибрахимовиќ требаше да биде еден од главните адути на Милан во продолжението на сезоната и во обидот да се обезбеди пласман во европските куповите, но како што стојат работите оваа кампања може веќе да е завршена за искусниот напаѓач. Италијанските медиуми пренесуваат дека Златан се повредил на денешниот тренинг и може да се работи за повреда

Шок за Милан: Ибрахимовиќ заработи тешка повреда и го чека долга пауза!?

Шок за Милан: Ибрахимовиќ заработи тешка повреда и го чека долга пауза!?

Италијанските медиуми објавија ужасни вести од екипата на Милан, откако се повредил Златан Ибрахимовиќ и најверојатно ќе го очекува пауза од неколку месеци. Додека се чекаше потврда за продолжување на сезоната во Серија А, Милан почна со групни тренинзи, но Ибра на тренингот добил една долга топка, по што шутирал и почуствувал силна болка во листот