притисни ентер »

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Перез зема позајмица од банка за да го купи Нејмар

Перез зема позајмица од банка за да го купи Нејмар

Сопственикот на Реал Мадрид, Флорентино Перез побарал позајмица од неколку банки во Шпанија за да може да го финансира трансферот на Нејмар од ПСЖ во Реал и да може да му даде раскошна плата, пишува каталонски „Спорт“. Според информациите на весникот, Перез тоа го сторил за да влезе во завршната фаза од преговорите со финансиска поткрепа. Освен трампа

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Реал Мадрид: Перез подигнал кредит за да го купи Нејмар

Реал Мадрид: Перез подигнал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Перез зема позајмица од банка за да го купи Нејмар

Перез зема позајмица од банка за да го купи Нејмар

Сопственикот на Реал Мадрид, Флорентино Перез побарал позајмица од неколку банки во Шпанија за да може да го финансира трансферот на Нејмар од ПСЖ во Реал и да може да му даде раскошна плата, пишува каталонски „Спорт“. Според информациите на весникот, Перез тоа го сторил за да влезе во завршната фаза од преговорите со финансиска поткрепа. Освен трампа

Реал Мадрид: Перез подигнал кредит за да го купи Нејмар

Реал Мадрид: Перез подигнал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

„Кралевите“ земаат кредит за да го платат Нејмар

„Кралевите“ земаат кредит за да го платат Нејмар

„Кралевите“ земаат кредит за да го платат Нејмар Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крeдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Реал Мадрид ќе земе кредит за да купи фудбалер

Реал Мадрид ќе земе кредит за да купи фудбалер

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крeдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот

Перез бара позајмици од неколку банки за Нејмар

Перез бара позајмици од неколку банки за Нејмар

Tрансфер сагата со Нејмар ќе биде присутна се до крајот на преодниот рок и во тоа нема дилеми – Бразилецот сака да замине, а останува да видиме каде ќе заврши, во Барса или во Реал. Каталонскиот „Спорт“ пишува дека првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез побарал позајмица од неколку банки за да може да го финансира трансферот и платата на Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Перез земал кредит за да го купи Нејмар

Претседателот на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.” На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб” бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара ПСЖ. Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони

Флорентино Перез подигнал кредит, Реал следната недела тргнува во офанзива по Нејмар

Флорентино Перез подигнал кредит, Реал следната недела тргнува во офанзива по Нејмар

Според пишувањето на каталонскиот весник Спорт, првиот човек на Реал, Флорентино Перез подигнал кредит за да може да купи Нејмар и следната недела ќе тргне во офанзива. Флорентино Перез ги има потребните финансиски средства за да го комплетира трансферот на Нејмар. Ова вечерва го пренесе Спорт, каталонскиот весник вели дека првиот човек на Реал

ПСЖ му го понудил Нејмар на Реал Мадрид, а за возврат побарал - три ѕвезди!?

ПСЖ му го понудил Нејмар на Реал Мадрид, а за возврат побарал - три ѕвезди!?

Барселона и ПСЖ во Париз ја имаа првата рунда на преговори за потенцијалниот трансфер на Нејмар, но не успеаа да се договорат, а планот на Каталонците сака да го расипе Реал Мадрид. За Нејмар е заинтересиран и Реал, кој исто така сака да го ангажира, а шпанските медиуми пишуваат дека ПСЖ го понудил Бразилецот на „кралевите“ и за возврат ги бара Винисиус

ПСЖ од Реал за Нејмар побарал, тројца играч, но двајца од нив се „недопирливи“ во Мадрид!

ПСЖ од Реал за Нејмар побарал, тројца играч, но двајца од нив се „недопирливи“ во Мадрид!

Барселона и ПСЖ во Париз ја завршија првата рунда преговори околу потенцијалниот трансфер на Нејмар, но работите немаа напредок. Каталонскиот тим нема доволно средства да ја плати цената за Бразилецот, па понудиле 100 милиони евра Фелипе Кутињо и Иван Ракитиќ, но во ПСЖ ја одбиле таа понуда. Тоа е добра вест за Реал Мадрид кој исто така сака да го