притисни ентер »

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април. Атанасовски изјави дека Александар Василевски Нинџа лично го познава од пред 2 и пол години, случајно се сретнале во теретана. Поточно две недели пред да стане директор на УБК. Атанасовски

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април. Атанасовски изјави дека Александар Василевски Нинџа лично го познава од пред 2 и пол години, случајно се сретнале во теретана. Поточно две недели пред да стане директор на УБК. Атанасовски

Атанасовски се повика на тајност на сведочењето за случувањата од 27 април

Атанасовски се повика на тајност на сведочењето за случувањата од 27 април

Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април. Атанасовски изјави дека Александар Василевски Нинџа лично го познава од пред 2 и пол години, случајно се сретнале во теретана. Поточно две недели пред да стане директор на УБК. Атанасовски

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април. Атанасовски изјави дека Александар Василевски Нинџа лично го познава од пред 2 и пол години, случајно се сретнале во теретана. Поточно две недели пред да стане директор на УБК. Атанасовски

Бришковска го демантира исказот на Василевски- Нинџа

Бришковска го демантира исказот на Василевски- Нинџа

Поранешната заменичка министерка за правда во изјава за Дојче Веле тврди дека денешниот исказ на еден од обвинетите за крвавиот упад во Собранието на 27 април 2017 година, Александар Василевски- Нинџа е целосно неточен Билјана Бришковска- Бошковска демантира дека била дел од штабот на ВМРО-ДПМНЕ од кој се планирал упадот во Собранието на 27 април 2017

Александар Василевски-Нинџа: Протестите во собранието на 27 април координирани од функционери на ВМРО-ДПМНЕ

Александар Василевски-Нинџа: Протестите во собранието на 27 април координирани од функционери на ВМРО-ДПМНЕ

Embedded video for Александар Василевски-Нинџа: Протестите во собранието на 27 април координирани од функционери на ВМРО-ДПМНЕ На 27 април сите ние бевме само статисти во филм, а за тоа никој не беше свесен.. Вака пред судот се бранеше обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Иако не бил вработен во Управата за безбедност и контра-разузнавање, поседувал

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Атанасовски: На 27 април бев да гледам ракомет

Поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски денеска беше донесен од притвор по повик на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа да сведочи за случувањата од 27 април. Атанасовски изјави дека Александар Василевски – Нинџа лично го познава од пред 2 и пол години, случајно се сретнале во вежбалница. Поточно две недели пред да стане директор на

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски

Атанасовски збунет, исплашен и нелогичен како сведок за 27 април

Атанасовски збунет, исплашен и нелогичен како сведок за 27 април

Збунет, исплашен, по малку нелогичен. Ваков беше денес во судница поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски кој од Истражниот затвор во Шутка каде што беше приведен по дадени искази на двајца обвинети во случајот за 27 април беше донесен како сведок на барање на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа. Сведокот Атанасовски остана збунет од првото

loading...
Атанасовски сведочи во Кривичен за случувањата од 27 април

Атанасовски сведочи во Кривичен за случувањата од 27 април

Скопје, 6 декември 2018 (МИА) – Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар

Ех моја чудесна Македонија, искоментира Кацарска на сведочењето на директорот на УБК

Ех моја чудесна Македонија, искоментира Кацарска на сведочењето на директорот на УБК

Судијката Добрила Кацарска имаше прашања за сведокот Владимир Атанасовски, поранешен директор на УБК, кој во моментов е под истрага на обвинителството за настаните од 27 април. На прашањата од судијката кои беа едноставни Атанасовски ќе тргнеше да одговори, го вклучуваше и исклучуваше микрофонот, за на крајот за тоа колку често се гледал со обвинетиот

Ексдиректорот На УБК Атанасовски Не знае каде бил На 27 април, Судијката Кацарска искоментира „ех моја чудесна Македонијо“

Ексдиректорот На УБК Атанасовски Не знае каде бил На 27 април, Судијката Кацарска искоментира „ех моја чудесна Македонијо“

На предлог на Александар Василевски-Нинџа, пристапи да сведочи притворениот ексдиректор на УБК Владимир Атанасовски, кој беше донесен со лисици од затворот во Шутка. Тој е притворен пред 2 дена откако тројца од обвинетите за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, во своја одбрана го посочија како еден од организаторите на нападот, заедно

Кој го смислил НАПАДОТ на 27 април треба да ги прашате луѓето кои ви ги набројав Во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ обвинетиот Нинџа на судијката Кацарска

Кој го смислил НАПАДОТ на 27 април треба да ги прашате луѓето кои ви ги набројав Во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѝ ОДГОВОРИ обвинетиот Нинџа на судијката Кацарска

Во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, тој парамилитарен штаб, влегов во периодот меѓу 18.15 и 18.25 часот на 27 април 2017 година и никој не излезе од таму додека бев, почна да одговара обвинетиот Александар Василевски-Нинџа да одговара на прашања од судијката Добрила Кацарска на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април лани. „Спире зборуваше

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски

Атанасовски сведочи во Кривичен за случувањата од 27 април

Атанасовски сведочи во Кривичен за случувањата од 27 април

Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски рече дека со Нинџа се познава од терената околу две ипол години, односно недела до две пред да стане директор на УБК. Во однос на тоа дали Нинџа бил вработен во службата, Атанасовски се повика на тајност

Атанасовски не знае каде бил на 27 април 2017

Атанасовски не знае каде бил на 27 април 2017

На предлог на Александар Василевски-Нинџа, на денешното судско рочиште за настаните од 27 април 2017 година донесен да сведочи беше, сега веќе притворен, поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски. Во Основниот суд Скопје 1 беше донесен со лици на рацето директно од во  Шутка. На предлог на Александар Василевски-Нинџа, на денешното судско рочиште

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Прифатени се предложените сведоци од одбраната на Нинџа, Атанасовски раскажува дека се знаат од вежбалница

Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски

Брат му на Нинџа и телохранител на Груевски сведочеше за 27 април

Брат му на Нинџа и телохранител на Груевски сведочеше за 27 април

Фото МИА Благоја Василевски, кој му беше телохранител на екс премиерот Груевски и кој беше со него во Виена на 27 април 2017, денеска сведочеше во Судот. Тој му е брат на обвинетиот Александар Василевски Нинџа и беше повикан како сведок. Благоја Василевски рече дека се слушнал со брат му Нинџа попладнето на 27 април, но дека разговарале за мајка им