притисни ентер »

Најнови метео информации: уживајте Во сонцето и рано пролетното време

Најнови метео информации: уживајте Во сонцето и рано пролетното време

ИЗВОР Скопје24 | февруари 22, 2021 Денеска имавме претежно сончево со мала локална облачност. Во текот на следните денови под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Повремено ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој Долж Повардарието ќе засилува. Во утринските