притисни ентер »

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Откако скопските инфлуенсерки беа нападнати дека „ги злоупотребуваат“ животните за селфи, Лила одлучи да се фати за работа. Водителката, пејачка, а и една од најпознатите инфлуенсерки Лила Филиповска, по реакцијата на работниците во зоолошката градина дека скопските инфлуенсерки кога доаѓаат во посета на животните имаат навистина чудни барања , реши

Од Зоолошка порачуваат: Не, не може да јавате слонче, и не може да лежите до тигарот во костим за капење

Од Зоолошка порачуваат: Не, не може да јавате слонче, и не може да лежите до тигарот во костим за капење

Да бидеш блогер или инфлуенсер станува се повеќе популарно на нашите простори. Па така, они кои решиле да се занимаваат со тоа, многу често знаат да ја преминат границата. Портпаролот на Зоолошката Тина Мицковска токму околу ова се огласи со свој статус на Фејсбук. До сите новопечени инфлуенсерки и wannabe блогерки: – Не, не може да јавате слонче –

ПР-от на зоолошка остро ги прозва инфлуенсерите, а Лила се почувствува повикана: „Баш сакав да легнам покрај тигарот ама немам тигреста купаќа!“

ПР-от на зоолошка остро ги прозва инфлуенсерите, а Лила се почувствува повикана: „Баш сакав да легнам покрај тигарот ама немам тигреста купаќа!“

фото:инстаграм/лила филиповска Блогерството и инфлуенсерите на социјалните мрежи, во светот не се никаков новитет, но кај нас и во регионот, сега е нивното време. Сепак, оваа работа кај нас им се исплати само на познатите, а најмногу на популарните водителки и пејачки. Врвот го достигнува Лила, која слободно може да се каже дека е најпопуларна, а тоа

„Новопечни инфлуенсерки, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа“, реагираат од скопската ЗОО

„Новопечни инфлуенсерки, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа“, реагираат од скопската ЗОО

Тина Мицковска, пиар на скопската зоолошка, револтирана од инфлуенсерките на „Инстаграм“ и новопечените блогерики, кои „сакаат да јаваат слонче“ или „со две раце да гушкаат жирафа ко да се другарки“,  јавно ги искара и им објасни за правилата во зоолошката. Тина, со подршка тимот на Зоолошката јавно ги сподели невозможните барања на македонските инфлуенсерки,

„Новопечни инфлуенсерки, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа“, реагираат од скопската ЗОО

„Новопечни инфлуенсерки, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа“, реагираат од скопската ЗОО

Тина Мицковска, пиар на скопската зоолошка, револтирана од инфлуенсерките на „Инстаграм“ и новопечените блогерики, кои „сакаат да јаваат слонче“ или „со две раце да гушкаат жирафа ко да се другарки“,  јавно ги искара и им објасни за правилата во зоолошката. Тина, со поддршка од тимот на зоолошката, јавно ги сподели невозможните барања на македонските

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Посетителите, а особено инфлуенсерите во скопската зоолошка градина имале навистина посебни барања, а еве што им порачаа од таму. Сакале да направат добра фотографија па посакале нешто невозможно. Во целиот список со барања навистина затекнавме смели, да не речеме „смешни“ барања. Заслужено добија цел список со забрани за тоа што се не можат да прават

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Посетителите, а особено инфлуенсерите во скопската зоолошка градина имале навистина посебни барања, а еве што им порачаа од таму. Сакале да направат добра фотографија па посакале нешто невозможно. Во целиот список со барања навистина затекнавме смели, да не речеме „смешни“ барања. Заслужено добија цел список со забрани за тоа што се не можат да прават

Не може да легнете во тигрести купаќи до тигарот и да јавате слонче: „Правилник” за однесување на инфлуенсерки во ЗОО Скопје!

Не може да легнете во тигрести купаќи до тигарот и да јавате слонче: „Правилник” за однесување на инфлуенсерки во ЗОО Скопје!

Инфлуенсерка или модна блогерка, „професија” која станува се попопуларна кај нас, помеѓу млади девојки и жени, кои се трудат да го освојат интернетот со интересни фотографии и да стекнат што е можно повеќе следбеници на социјалните мрежи. Непишаното правило за инфлуенсерките е колку повеќе следбеници, наводно толку поголема заработка од компании кои

Најбизарните барања на посетителите во зоолошката во Скопје

Најбизарните барања на посетителите во зоолошката во Скопје

Македонски инфлуенсерки и блогерки: „Не, не може да го држите Коко за рака и као демек шетате. Не, не може да ја гушнете жирафата со две раце као демек ептен ве сака и сте BFF.“ Тина Мицковска која работи на позицијата за Односи со јавност во ЗОО Скопје постојано се труди да ја подигне јавната свест за третманот на животните во скопската зоолошка градина