притисни ентер »

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

Брегалница – Лабуништа 1:0 по првите 90 минути од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Стрелец на голот беше Мартин Стојанов во вториот дел. Откако доби една добра топка, излезе сам пред голот, и рутинирано погоди во мрежата. Натпреварот беше тврди, и до единствениот гол речиси ниту едните ниту другите немаа сериозни шанси. После голот јалови напади

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

Брегалница – Лабуништа 1:0 по првите 90 минути од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Стрелец на голот беше Мартин Стојанов во вториот дел. Откако доби една добра топка, излезе сам пред голот, и рутинирано погоди во мрежата. Натпреварот беше тврди, и до единствениот гол речиси ниту едните ниту другите немаа сериозни шанси. После голот јалови напади

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

Херојот на „Чаир“: Гол и победа на првиот меч после повредата, нормално дека сум среќен

Херојот на „Чаир“: Гол и победа на првиот меч после повредата, нормално дека сум среќен

Ристе Темелков беше човекот кој што ја доближи Академија Пандев до полуфиналето до Купот. Тој после неколкумесечна пауза поради повреда, се врати на теренот, влезе во игра, и во судиското надополнување погоди за предност на „Академците“ од првиот меч против Шкупи и тоа на „Чаир“. „Помина тежок период зад мене, поради повредата. Среќен сум што на првиот

Брегалница славеше над Лабуништа во последниот меч од Купот на Македонија

Брегалница славеше над Лабуништа во последниот меч од Купот на Македонија

Екипата на Брегалница обезбеди позитивен резултат против Лабуништа во првиот меч од четвртфиналето на Купот на Македонија. Домашниот тим се избори за славје без примен погодок, односно за 1-0 и тоа со голот на Мартин Стојанов. Клучниот момент се случи во 51. минута, Стојанов се најде очи во очи со гостинскиот голман и ја смести топката во мрежата за

Херојот на „Чаир“: Гол и победа на првиот меч после повредата, нормално дека сум среќен

Херојот на „Чаир“: Гол и победа на првиот меч после повредата, нормално дека сум среќен

Ристе Темелков беше човекот кој што ја доближи Академија Пандев до полуфиналето до Купот. Тој после неколкумесечна пауза поради повреда, се врати на теренот, влезе во игра, и во судиското надополнување погоди за предност на „Академците“ од првиот меч против Шкупи и тоа на „Чаир“. „Помина тежок период зад мене, поради повредата. Среќен сум што на првиот

Куп: Брегалница под рефлектори со минимална победа против Лабуништа

Куп: Брегалница под рефлектори со минимална победа против Лабуништа

ФК Брегалница патува во реваншот од купот против Лабуништа ќе влезе со минимална предност. Денес штипскиот тим заслужено стигна до победата која можеше да биде и поубедлива ако домаќините ги реализираа бројните шанси. Во првото полувреме гледавме фудбал со шанси на двете страни, а Брегалница на стартот на вториот дел дојде до предност преку Мартин

Брегалница го победи Лабуништа и направи чекор поблизу до полуфиналето

Брегалница го победи Лабуништа и направи чекор поблизу до полуфиналето

Штипска Брегалница направи еден чекор поблизу до полуфиналето во Купот на Македонија, после вечерашната победа под рефлектори во Штип со 1-0 против Лабуништа во првото четвртфинале од овој двомеч. Штипјани успеаа да победат без да примат гол за да го дочекаат реваншот за три месеци од добра стартна позиција, зашто погодок на гости практично ќе значи

Академија Пандев блиску до полуфиналето на Купот

Академија Пандев блиску до полуфиналето на Купот

Екипата на Академија Пандев, со победата од 1:0 на гостувањето кај Шкупи на „Чаир“, си обезбеди минимална, но многу значајна предност пред реваншот од четвртфиналето на македонскиот Куп во фудбал. Струмичани во 93 минута го дадоа голот за победа. Шкендија во Тетово одигра само 1:1 против Работнички, па на возвратниот дуел во Скопје ќе биде интересно

Ѓока: Не можам да бидам задоволен од резултатот, на вакви мечеви мора да барате повеќе голови

Ѓока: Не можам да бидам задоволен од резултатот, на вакви мечеви мора да барате повеќе голови

Иако беше голем фаворит, Шкендија не успеа да го оправда тоа и во првиот натпревар од четвртфиналето од Купот на Македонија одигра без победник против Работнички . Во Тетово натпреварот заврши со резултат 1-1, кој не е задоволителен за тренерот на шампионот. Ѓока вели дека на ваквите натпревари секогаш се игра да се постигнат повеќе голови, но тоа

Брегалница со еден гол го победи Лабуништа

Брегалница со еден гол го победи Лабуништа

Штипска Брегалница со голот на  Мартин Стојанов обезбеди минимална предност против Лабуништа во Купот на Македонија. Голот за победа беше постигнат во 51 минута од средбата. Ова беше дуел на две второлигашки екипи во четвртфиналето на Купот, реванш средбата се игра на 4. март следната година. Денеска се одиграа и останатите три четвртфинални дуели,

Академија Пандев во 93. минута победи на Чаир, Захов му подари реми на Работнички

Академија Пандев во 93. минута победи на Чаир, Захов му подари реми на Работнички

Бранителот на трофејот во Купот на Македонија, Академија Пандев со гол во 93. минута го победи Шкупи на негов терен со 1-0, голманот на Шкендија, Дино Захов направи голем кикс против Работнички, мечот заврши 1-1. Кога сите очекуваа реми без голови на Чаир, Ристе Темелков постигна гол во 93. минута и донесе победа на Академија Пандев на гостувањето

КУП – 1/4 ФИНАЛЕ: „Џокерот“ Темелков го расплака Чаир во 92 минута, Работнички  извлече 1:1 во Тетово

КУП – 1/4 ФИНАЛЕ: „Џокерот“ Темелков го расплака Чаир во 92 минута, Работнички извлече 1:1 во Тетово

Попладнево се одиграа првите мечеви од 1/4 финалето во Купот на Македонија. А.Пандев, актуелниот освојувач на Купот успеа да победи со 1:0 на Чаир. Стрелец на голот беше Темелков, кој влезе од клупата и во својата прва шанса со удар од 17-18 метри успеа да погоди за победа на „пандевци“.  Секако дека овој резултат им одговара на струмичани со оглед

КУП – 1/4 ФИНАЛЕ: „Џокерот“ Темелков го расплака Чаир во 92 минута, Работнички  извлече 1:1 во Тетово

КУП – 1/4 ФИНАЛЕ: „Џокерот“ Темелков го расплака Чаир во 92 минута, Работнички извлече 1:1 во Тетово

Попладнево се одиграа првите мечеви од 1/4 финалето во Купот на Македонија. А.Пандев, актуелниот освојувач на Купот успеа да победи со 1:0 на Чаир. Стрелец на голот беше Темелков, кој влезе од клупата и во својата прва шанса со удар од 17-18 метри успеа да погоди за победа на „пандевци“.  Секако дека овој резултат им одговара на струмичани со оглед

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

Брегалница – Лабуништа 1:0 по првите 90 минути од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Стрелец на голот беше Мартин Стојанов во вториот дел. Откако доби една добра топка, излезе сам пред голот, и рутинирано погоди во мрежата. Натпреварот беше тврди, и до единствениот гол речиси ниту едните ниту другите немаа сериозни шанси. После голот јалови напади

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

Академија Пандев блиску до полуфиналето на Купот

Академија Пандев блиску до полуфиналето на Купот

Екипата на Академија Пандев, со победата од 1:0 на гостувањето кај Шкупи на „Чаир“, си обезбеди минимална, но многу значајна предност пред реваншот од четвртфиналето на македонскиот Куп во фудбал. Струмичани во 93 минута го дадоа голот за победа. Шкендија во Тетово одигра само 1:1 против Работнички, па на возвратниот дуел во Скопје ќе биде интересно

Фудбалерите на „Академија Пандев“ со победа од 1:0 се враќат во Струмица од Чаир

Фудбалерите на „Академија Пандев“ со победа од 1:0 се враќат во Струмица од Чаир

Фудбалерите на „Академија Пандев“ со победа од 1:0 се враќат во Струмица од Чаир, на првиот четвртфинален натпревар од Купот на Македонија против тимот на „Шкупи“. Стрелец на единствениот гол беше Ристе Темелков, кој за прв пат оваа сезона настапи по операцијата на коленото. Реваншот во Струмица ќе се одигра…