притисни ентер »

Судијката го налути Надал: Ти не сакаш добар тенис (ВИДЕО)

Судијката го налути Надал: Ти не сакаш добар тенис (ВИДЕО)

Рафаел Надал доживеа пораз во четвртфиналето на Австралија Опен од Доминик Тим. Првиот тенисер во овој меч беше прилично нервозен, па во еден момент својата нервоза ја „истури“ на судијата Аурелија Тоурте. После долга размена на удари, Надал си зема мал одмор. Судијката еднаш му прогледа низ прсти, но вториот пат го предупреди. Надал потоа тргна во

Надал и се нафрли на француската судијка: Ова е неверојатно, тебе не ти се допаѓа добар тенис! (Видео)

Надал и се нафрли на француската судијка: Ова е неверојатно, тебе не ти се допаѓа добар тенис! (Видео)

Рафаел Надал имаше брејк предност во првите два сета во дуелот со Доминик Тим, но фактот што ги загуби двата во тајбрејкот беа добра најава за неговата елиминација во четвртфиналето на Австралија Опен. Шпанецот испушти убава предност во првите два сета и Тим ги доби истите откако беше подобар во одлучувачката игра, а од овој дел од мечот, ни пристигна