притисни ентер »

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

На еден од пожарникарите му се слоши при гасењето на пожарот кој денес изби во објект меѓу двете бензински станици во Радишани. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, Владимир Симоновски, вели дека пожарникарот веднаш се соземал и сега се чувствува добро, а во пожарот нема повредени. Огнот направил материјална штета во еден поголем

ФОТО: Јагленосан магацин за автомобилски резевни делови во Радишани

ФОТО: Јагленосан магацин за автомобилски резевни делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. Од Пожарна Скопје на својот фејсбук профил објавија дека пожарот е локализиран и се работи на расчистување и споделија неколку фотографии на кои се гледаат

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. -Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

– Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски. Во гаснењето на пожарот учествувале 25 пожарникари со десетина возила. Пожарот е пријавен во ТППЕ околу 13:15 часот.

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

Gолем пожар на влезот во Радишани во близина на бензинската пумпа „Еурооил“ ги вознемири жителите на населбата и околните места. Според очевидците, пожарникарите брзо интервенирале и успеале да го локализираат пожарот за помалку од еден час, пренесува 360 степени . Од Противпожарната единица на Град Скопје велат дека интервенирале со 10 противпожарни

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Пожар во Радишани, изгоре магацин за автоделови

Пожар во Радишани, изгоре магацин за автоделови

Голем пожар избувна попладнево во населбата Радишани, а неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски. Пожарот е ставен под контрола, но пожарникарите уште работат на негово целосно гаснење. Според очевидци, јавуваат

(ВИДЕО) Изгоре магацин за резервни автоделови во Радишани: Нема повредени

(ВИДЕО) Изгоре магацин за резервни автоделови во Радишани: Нема повредени

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета. – Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир

(Видео) Голем пожар во Радишани, градоначалникот Смилевски заедно со пожарникаите

(Видео) Голем пожар во Радишани, градоначалникот Смилевски заедно со пожарникаите

Голем пожар избувнал попладнево во населбата Радишани дознава 24 Инфо. Неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски. Пожарот е ставен под контрола, но пожарникарите уште работата на негово целосно гаснење.