притисни ентер »

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити. „Црвените“ го совладаа соседот со 5:2 и го испратија под црвената линија со што го притиснаа тренерот Марко Силва кој уште утре може да добие отказ

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито (видео)

Ливерпул „издоминира“ во Мерсисајд дербито (видео)

Ливерпул стигна до убедлива 5:2 победа над својот лут градски ривал Евертон во таканареченото „Мерсисајд дерби“ за да продолжи со маршот кон својата прва титула по 30 години. „Црвените“ на Јирген Клоп имаа „пеколен“ старт, откако прво Дивок Ориги во шестата минута, а потоа и Џердан Шаќири во 17. минута стрелаа за водство од 2:0. Евертон успеа да врати

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити. „Црвените“ го совладаа соседот со 5:2 и го испратија под црвената линија со што го притиснаа тренерот Марко Силва кој уште утре може да добие отказ

Ливерпул му даде пет голови на Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

Ливерпул му даде пет голови на Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири, Лалана, а на клупата седеа играчи како Фирмино, Салах, Хендерсон но и покрај тоа Ливерпул доминираше на теренот. Дури шест од

Гол-шоу на „Енфилд Роуд“: Ливерпул го потопи Евертон во градското дерби (Видео)

Гол-шоу на „Енфилд Роуд“: Ливерпул го потопи Евертон во градското дерби (Видео)

Фудбалерите на Ливерпул му одржаа лекција на Евертон во вечерашната пресметка од 15. коло во Премиер лигата. Лидерот во најсилната англиска конкуренција славеше со 5-2 и на тој начин само ја продолжи одличната серија на резултати во шампионатот каде засега само Манчестер Јунајтед успеа да му украде бодови (1-1). Јирген Клоп во оваа градска битка влезе

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон

Ливерпул пресилен за Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

Ливерпул пресилен за Евертон во градското дерби (ВИДЕО)

Ливерпул му даде пет голови на градскиот ривал Евертон, победи со 5-2 и ја одржа високата предност на врвот од Премиерлигата. Јирген Клоп дури и одмори неколку фудбалери на овој натпревар, во првиот состав беа Ориги, Шакири, Лалана, а на клупата седеа играчи како Фирмино, Салах, Хендерсон но и покрај тоа Ливерпул доминираше на теренот. Дури шест од

Ливерпул со „петарда“ во градското дерби го продолжи походот по титулата (ВИДЕО)

Ливерпул со „петарда“ во градското дерби го продолжи походот по титулата (ВИДЕО)

Ливерпул денес во рамките од 15. коло во Премиер лигата запиша победа против Евертон од 4:2. Клоп иако го започна натпреварот со изменет состав сепак од самиот старт Ливерпул започна да напаѓа. Ориги после шест минути игра погоди за водство, а Шаќири десетина минути подоцна зголеми на 2:0. И покрај тоа што Ливерпул поведе со 2:0 Евертон не се откажуваше

Ливерпул покажа кој е главен во Англија - со пет гола го „потопи“ Евертон (ВИДЕО)

Ливерпул покажа кој е главен во Англија - со пет гола го „потопи“ Евертон (ВИДЕО)

Ливерпул славеше во градското дерби против Евертон со 5-2, па така го запиша 14. триумф сезонава во Премирлигата и продолжи да гази кон трофејот во англискиот шампионат. Голеадата на „Енфилд“ ја отвори Дивок Ориги во шестата минута од мечот, а Шакири во 17. минута зголеми на 2-0, по што следеше прв знак на живот кај Евертон и намалување на резултатот

ВИДЕО: Ливерпул гази се пред себе, настрада Евертон со „петарда“

ВИДЕО: Ливерпул гази се пред себе, настрада Евертон со „петарда“

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул запиша победа со 5-2 против Евертон, четири голови постигнати во „лудото“ прво полувреме на победничката екипа. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири, Мане и Вајналдум по еднаш за победникот, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел беа Мајкл Кин и Ришарлисон. Ливерпул

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

ПРЕМИЕР ЛИГА: Ливерпул со „петка“ го поздрави Евертон (видео)

Екипата на Ливерпул ја продолжува серијата на одлични резултати и со победата вечерва во „Мерсисајд дербито“ ја одржа предноста од 12 бодови во однос на најблискиот конкурент за титулата Манчестер Сити. „Црвените“ го совладаа соседот со 5:2 и го испратија под црвената линија со што го притиснаа тренерот Марко Силва кој уште утре може да добие отказ

Ливерпул го гази Евертон во градското дерби: Ориги двапати го матираше Пикфорд (ВИДЕО)

Ливерпул го гази Евертон во градското дерби: Ориги двапати го матираше Пикфорд (ВИДЕО)

Ливерпул води со 3-1 против Евертон во градското дерби, па се на праг да ја продолжат серијата од победи во Премиерлигата. Дивок Ориги по шест минути погоди за 1-0, а Шаќири во 17. минута зголеми на 2-0. Сепак, надежта на Евертон ја врати Кин во 21. минута кога намали на 1-2. Сепак, „карамелите“ не можеа да го најдат патот и до вториот погодок, а казната

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон.

ВИДЕО: Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполна „карамелите“

ВИДЕО: Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполна „карамелите“

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул , полесно од очекуваното го доби „Мерсисајд“ дербито против Евертон (5-2). Продолжи одличната серија на англискиот вицепрвак, кој ја задржа предноста пред Лестер Сити во висина од осум бода. Извештај од натпреварот: Актерите беа расположени за игра и постигнаа дури шест погодоци во првото полувреме. Подобро отворија

За да си ја задржи работата ќе мора да го победи Ливерпул

За да си ја задржи работата ќе мора да го победи Ливерпул

Марко Силва барем засега ќе остане на тренерската позиција во Евертон иако клубот од „Гудисон“ бележи катастрофални резултати оваа сезона. Екипата на која и предвидуваа пласман меѓу првите шест во Премиер лигата се наоѓа на 17 место на табелата. Евертон, вчера, загуби во Лестер 2:1, иако имаше предност од еден гол. Ихаеначо во 94 минута им ги скрши