притисни ентер »

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Најпознатиот тениски турнир, Вимблдон шампионатот може да биде одложен или откажан поради корона вирусот, објави организаторото на турнирот Ол Ингланд тенискиот клуб (АЕЛТЦ). Турнирот кој е закажан за од 29 јуни до 12 јули дефинтивно нема да се игра без публика, и постои можност да се презакаже гренд слемот до крајот на годината, иако и тоа не е сигурно,

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Вимблдон ќе биде одложен или откажан!

Најпознатиот тениски турнир, Вимблдон шампионатот може да биде одложен или откажан поради корона вирусот, објави организаторото на турнирот Ол Ингланд тенискиот клуб (АЕЛТЦ). Турнирот кој е закажан за од 29 јуни до 12 јули дефинтивно нема да се игра без публика, и постои можност да се презакаже гренд слемот до крајот на годината, иако и тоа не е сигурно,

И Вимблдон ќе настрада од коронавирусот?

И Вимблдон ќе настрада од коронавирусот?

Најпрестижниот тениски турнир од четирите гренслемови, Вимблдон, кој го носи статусот на неофицијално Светско првенство можно е да настрада од коронавирусот, закажан за 29 јуни. Иако сите очекуваат дека во следните два месеци ќе стивне пандемијата со коронавирусот, наглото зголемување на заболени низ Европа, но и во Велика Британија го доведуваат во

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

За следната недела е најавен вонреден состанок на Сеанглискиот клуб, каде треба да се донесе конечна одлука за судбината на годинешното издание на Грен слем турнирот во Вимблдон. Најновата изјава на организаторите јасно стави до знаење дека не е исклучена опцијата да се одржи турнирот, но без присуство на публика, опција за која многу спортови веќе

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

За следната недела е најавен вонреден состанок на Сеанглискиот клуб, каде треба да се донесе конечна одлука за судбината на годинешното издание на Грен слем турнирот во Вимблдон. Најновата изјава на организаторите јасно стави до знаење дека не е исклучена опцијата да се одржи турнирот, но без присуство на публика, опција за која многу спортови веќе

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Организаторите на најголемиот тениски турнир, Вимблдон, подготвуваат алтернативни сценарија доколку пандемијата со коронавирусот продолжи да се шири низ целиот свет, а со тоа и во Велика Британија каде досега се заразени повеќе од 8.000 лица. . Стартот на Вимблдон е закажан за 29 јуни, но никој не може да каже дали ќе се смири состојбата со коронавирусот

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

ОДЛУКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: Вимблдон ќе се игра зад затворени врати?

За следната недела е најавен вонреден состанок на Сеанглискиот клуб, каде треба да се донесе конечна одлука за судбината на годинешното издание на Грен слем турнирот во Вимблдон. Најновата изјава на организаторите јасно стави до знаење дека не е исклучена опцијата да се одржи турнирот, но без присуство на публика, опција за која многу спортови веќе

Вимблдон нема да се игра без публика, следи поместување или одложување

Вимблдон нема да се игра без публика, следи поместување или одложување

Организаторите на Вимблдон соопштија дека закажале итен состанок на кој ќе се говори за иднината на турнирот, поради коронавирусот кој масовно се шири низ светот. Управниот одбор ќе има состанок наредната седмица, а на истиот ќе бидат присутни и претставници на АТП, ВТА и ИТФ, како и организаторите на другите три Грен слем турнири. Од управата на Вимблдон