притисни ентер »

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

Јелена Антиќ, предводникот на нашата женска јуниорска селекција има свои размислувања по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој Македонија оствари ефект од две победи и три порази. „ Многу ми е драго за овие девојки што успеаа да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска која е сигурно еден од лидерите

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

Јелена Антиќ, предводникот на нашата женска јуниорска селекција има свои размислувања по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој Македонија оствари ефект од две победи и три порази. „ Многу ми е драго за овие девојки што успеаа да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска која е сигурно еден од лидерите

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

Антиќ: Овие девојки ги краси упорност и желба!

0 Јелена Антиќ, предводникот на нашата женска јуниорска селекција има свои размислувања по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој Македонија оствари ефект од две победи и три порази. „ Многу ми е драго за овие девојки што успеаа да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска која е сигурно еден од лидерите

Јелена Антиќ: Ова треба да биде поттик и додатна мотивација за нив

Јелена Антиќ: Ова треба да биде поттик и додатна мотивација за нив

Предводничката на женската јуниорска кошаркарска репрезентација на Македоија, Јелена Антиќ во изјава за официјалниот сајт на КФСМ го издвои својот став по однос на настапот на ФИБА „Челенџерот“ во Софија на кој остваривме ефект од две победи и три порази. „Многу ми е драго за овие девојки што успеаа да остварат две победи. Не беше лесно, особено после

Јелена Антиќ по „Челенџерот“ во Софија: Драго ми е за оваа група на девојки кои ги краси упорност и желба

Јелена Антиќ по „Челенџерот“ во Софија: Драго ми е за оваа група на девојки кои ги краси упорност и желба

Селекторот на македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација Јелена Антиќ, ги искажа своите впечатоци по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој нејзините избранички имаа ефект од две победи и три порази. – Многу ми е драго за овие девојки што успеаја да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска

Јелена Антиќ по „Челенџерот“ во Софија: Драго ми е за оваа група на девојки кои ги краси упорност и желба

Јелена Антиќ по „Челенџерот“ во Софија: Драго ми е за оваа група на девојки кои ги краси упорност и желба

– Селекторот на македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација Јелена Антиќ, ги искажа своите впечатоци по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој нејзините избранички имаа ефект од две победи и три порази. – Многу ми е драго за овие девојки што успеаја да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска

Јелена Антиќ по ФИБА „Челенџерот“: Оваа група девојки ги краси упорност и желба!

Јелена Антиќ по ФИБА „Челенџерот“: Оваа група девојки ги краси упорност и желба!

Јелена Антиќ, предводникот на нашата женска јуниорска селекција има свои размислувања по завршувањето на ФИБА „Челенџерот“ во Софија во кој остваривме ефект од две победи и три порази. „Многу ми е драго за овие девојки што успеаа да остварат две победи. Не беше лесно, особено после повредата на Ана Цветковска која е сигурно еден од лидерите на оваа

Јуниорките со победа над Швајцарија го завршија турнирот во Софија

Јуниорките со победа над Швајцарија го завршија турнирот во Софија

Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години дојде до уште една победа на ФИБА „Челенџерот“ во Софија. Нашите девојки вчера ја совладаа Албанија, додека пак денеска беа поуспешни од Швајцарија со 68-67. Ова беше дуел во кој двете селекции имаа подеми и падови, решеваа нијасни, среќа, фактори кои овојпат беа на наша страна. Имавме четири кошаркарки

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

Јуниорската кошаркарска репрезентација на Македонија оствари и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија. ВО групната фаза на турнирот за кошаркарки до 18 години, Македонија славеше над Швајцарија со 68:67 и со тоа ја врза втората победа во групата, по стартните три порази. Вчера славевме и на дуелот со Албанија, па денеска ќе почекаме да видиме каков

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

Јуниорската кошаркарска репрезентација на Македонија оствари и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија. ВО групната фаза на турнирот за кошаркарки до 18 години, Македонија славеше над Швајцарија со 68:67 и со тоа ја врза втората победа во групата, по стартните три порази. Вчера славевме и на дуелот со Албанија, па денеска ќе почекаме да видиме каков

Втора победа за македонските кошаркарки на ФИБА Челенџерот до 18 години

Втора победа за македонските кошаркарки на ФИБА Челенџерот до 18 години

– Македонската женска кошаркарска репрезентација денес ја совлада соодветната селекција на Швајцарија 68:67. Ова е втора победа за избраничките на селекторот Јелена Антиќ на ФИБА Челенџер турнирот во Софија. Вчера „црвено-жолтите“ ја совладаа Албанија. Јуниорките со биланс од две победи и три порази ги завршуваат настапите во Д-групата.

ФИБА Челенџер: Втора победа на младите македонски кошаркарки во Софија

ФИБА Челенџер: Втора победа на младите македонски кошаркарки во Софија

ФИБА Челенџер: Втора победа на младите македонски кошаркарки во Софија Ф.К. Пред 33 секунди Фото: kfsm.mk Во драматична завршница ја совладавме Швајцарија со минимални (68:67), како доказ плус за она што го имаме во оваа млада женска кошаркарска селекција (У18). Иако имавме почетни (20:5) во првата четвртина, сосема солидни (35:23) на полувреме тоа

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

Јуниорките врзаа и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија

0 Јуниорската кошаркарска репрезентација на Македонија оствари и втора победа на ФИБА Челинџерот во Софија. ВО групната фаза на турнирот за кошаркарки до 18 години, Македонија славеше над Швајцарија со 68:67 и со тоа ја врза втората победа во групата, по стартните три порази. Вчера славевме и на дуелот со Албанија, па денеска ќе почекаме да видиме