притисни ентер »

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место. Едното дете е од селото Пиперово, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу двете села. На увид е излезен и јавен обвинител заедно со

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место. Едното дете е од селото Пиперово, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу двете села. На увид е излезен и јавен обвинител заедно со

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Босилово

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место. Едното дете е од селото Пиперово, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу двете села. На увид е излезен и јавен обвинител заедно со

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци - с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител,

Трагедија во Струмица, две малолетни деца го загубија животот по превртување на трактор

Трагедија во Струмица, две малолетни деца го загубија животот по превртување на трактор

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

ОД НИВА ВО СМРТ - Две деца од струмичко загинаа откако тракторот паднал во река

На 29.06.2020 година, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци - с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител,

ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО: Загинаа две деца по пад со трактор во река на патот меѓу Добрејци и Пиперево

ТРАГИЧНА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЧКО: Загинаа две деца по пад со трактор во река на патот меѓу Добрејци и Пиперево

Две деца ги загубија животите во тракторската несреќа што попладнево се случи во Стумичко. Околу 15:15 часот, во СВР Струмица бил пријавен  несреќниот случај за превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат меѓу селата Добрејци  и Пиперево. Во несреќата животот го загубиле две малолетни лица на возраст од 14 и 15 години

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Струмичко

Две деца загинаа во несреќа со трактор во Струмичко

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во општина Босилово, Струмичко. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место. Едното дете е од селото Пиперово, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу двете села. На увид е излезен и јавен обвинител

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Се преврте трактор, загинаа две деца

Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката

Загинаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Загинаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Денес, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години. Убид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, по констатирање

Починаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Починаа две деца во Струмичко по превртување на трактор

Денес, во 15,15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево, во кој животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години. Убид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, по констатирање

Две деца загинаа во Босилово откако со трактор паднале во река

Две деца загинаа во Босилово откако со трактор паднале во река

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во струмичко Босилово. Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место. Од МВР ја потврдуваат несреќата за “А1он” и додаваат дека едното дете е од селото Пиперево, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу

Две деца загинаа во превртен трактор во струмичко

Две деца загинаа во превртен трактор во струмичко

Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар мртвопроверител, а по констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата./МИА

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Според првичните сознанија, тракторот со кој

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА

Трагедија ја потресе Македонија: ЗАГИНАА ДВЕ ДЕЦА На 29.06.2020 година, во 15:15 часот, во СВР Струмица, пријавен е несреќен случај со превртување на трактор и пад во река во близина на мост на локалниот пат с.Добрејци -с.Пиперево. Во несрежата, животот го загубиле две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години. Увид на лице место извршија јавен обвинител,

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО: Две деца загинаа при превртување на трактор

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО: Две деца загинаа при превртување на трактор

Трагедија ја потресе Струмица. Две деца загинаа при превртување на трактор кај Струмица. Се работи за малолетници на возраст од 14 и 15 години кои загинаа денеска околу 15:15 часот во сообраќајна несреќа на локалниот пат Добрејци и Пиперово. Тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката. Увид на лице место извршија јавен обвинител,

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

Две деца загинаа по превртување на трактор кај Струмица

„Денес во 15:15 часот две деца на возраст од 14 и 15 години го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи на мост на реката Струмица, на локалниот пат меѓу селата Добрејци и Пиперево“, потврди портпаролот на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска. Според првичните сознанија, тракторот со кој превезувале двете деца се превртел и паднал во реката