притисни ентер »

Благајник си „присвоил“ 650 илјади денари

Благајник си „присвоил“ 650 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.Б.(39) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, информира МВР. На 07.08.2019 полициски службеници, при попис во спортска обложувалница во Делчево, констатирале дека пријавениот, вработен како благајник, противправно

Благајник во обложувачница украл 10.000 евра

Благајник во обложувачница украл 10.000 евра

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.Б.(39) од Делчево, информираше МВР. Тој се товари за сторено кривично дело „затајување“. На 07.08.2019 полициски службеници, при попис во спортска обложувалница во Делчево, констатирале дека пријавениот, вработен како благајник, противправно присвоил парични

Благајник оштетил обложувалница за над 10 илјади евра

Благајник оштетил обложувалница за над 10 илјади евра

Жител на Дечлево, вработен како благајник во обложувалница, доби кривична пријава поради тоа што противправно присвоил пари, пренесуваат од МВР. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против С.Б.(39) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“. На 07.08.2019 полициски