притисни ентер »

(ВИДЕО) Јанко Бачев во ДИК: „Да се силиш каде што треба“, „До кај ви оди паметот“

(ВИДЕО) Јанко Бачев во ДИК: „Да се силиш каде што треба“, „До кај ви оди паметот“

На Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија, на денешната седница на Државната изборна комисија му беше дадена можност да ги образложи своите приговори по предвремените парламентарни избори. Но, наместо тоа, тој ги провоцираше и навредуваше членовите на ДИК и претседателот Оливер Дерковски. „До кај ви оди паметот“, „Да се силиш таму каде што треба“

Бачев влезе во кавга со дел од членовите на ДИК

Бачев влезе во кавга со дел од членовите на ДИК

Најжолчна расправа изби кога на ред дојде разгледувањето и одлучувањето на приговорот поднесен од претседателот на единствена македонија, Јанко Бачев, кој влезе во кавга со дел од членовите на комисијата.

ВИДЕО: Жестока расправа меѓу Јанко Бачев и членови на ДИК

ВИДЕО: Жестока расправа меѓу Јанко Бачев и членови на ДИК

Тензична атмосфера во Државната изборна комисија за време на седницата на која се одлучување по поднесените приговори од партиите за предвремените парламентарни избори. Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев образложувајќи ги своите приговори му порача на претседателот на ДИК, Оливер Дерковски да не се сили во комисијата, по што тој му одговори

„Единствена Македонија“ бара од ДИК поништување на изборите и оставка од членовите на комисијата

„Единствена Македонија“ бара од ДИК поништување на изборите и оставка од членовите на комисијата

Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ денеска ќе поднесе барање за поништување на изборите и оставка од членовите на ДИК, најавуваат од партијата. До 19 часот и 30 минути вечерва може да се поднесуваат приговори за сумирањето и утврдувањето на резултатите од предвремените парламентарни избори. - Реклама - До Државната изборна комисија (ДИК)