притисни ентер »

Хабиб откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Хабиб откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените пресметки во Америка, ќе се одржи во Абу Даби на 7-ми септември. За Нурмагомедов ова ќе биде прва борба по пауза од речиси цела година, или поточно по епската битка со Конор МекГрегор на која покрај

Нурмагомедов откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Нурмагомедов откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Нурмагомедов откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш! Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените пресметки во Америка, ќе се одржи во Абу Даби на 7-ми септември. За Нурмагомедов ова

Нурмагомедов откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Нурмагомедов откри каква порака добил од МекГрегор додека го давел во кафезот: Таков човек не заслужува реванш!

Хабиб Нурмагомедов денеска беше дел од УФЦ промоцијата во Лондон на која ја најави својата борба со Дастин Порие, соочување кое за разлика од вообичаените пресметки во Америка, ќе се одржи во Абу Даби на 7-ми септември. За Нурмагомедов ова ќе биде прва борба по пауза од речиси цела година, или поточно по епската битка со Конор МекГрегор на која покрај

Нурмагомедов: Мекгрегор ме молеше да не го убијам!

Нурмагомедов: Мекгрегор ме молеше да не го убијам!

Рускиот ѕвер Хабиб Нурмагомедов на 9 септември ќе се врати во октагонот во УФЦ-серијата за титулата првак во лесна категорија против Дастин Пориер, што ќе биде негова прва борба од октомври лани, кога го победи Конор Мекгрегор во епскиот меч со хаотичен крај и жестоки пресметки надвор од октагонот. Нурмагомедов заработи суспензија за хаосот што го

Нурмагомедов: Мекгрегор ме молеше да не го убијам, а сега сака реванш?

Нурмагомедов: Мекгрегор ме молеше да не го убијам, а сега сака реванш?

Хабиб Нурмагомедов нема намера да му овозможи реванш на својот најголем ривал Конор Мекгрегор. УФЦ ја започна промоцијата за мечот кој ќе се одржи на 7 септември помеѓу Нурмагомедов и Дастин Поаире, а Дагестанецот морал да одговара и на прашања поврзани со Мекгрегор. Во октомври минатата година Нурмагомедов го победи Мегрегор, а по мечот настана вистински

Кабиб за нова борба со Конор: Ме молеше да го оставам жив, а сега сака реванш

Кабиб за нова борба со Конор: Ме молеше да го оставам жив, а сега сака реванш

Кабиб Нурмагомедов и Дастин Пориер вчера го имаа првото соочување пред мечот за титулата во УФЦ во лесна категорија. УФЦ веќе започна со промоција на борбата која ќе се одржи на 7-ми септември, а новинарите ги интересираше дали Кабиб после оваа борба ќе се согласи на нова пресметка со Конор Мекгрегор. Дагестанецот во октомври минатата година го совлада

Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!

Путин одобри план за училиште „Хабиб Нурмагомедов“ во Дагестан!

Рускиот претседател Владимир Путин го одобри планот од 600 милиони рубљи (нешто над 8 милион иевра), за изградба на ново училиште во Дагестан кое ќе го носи името на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов. Ова го потврди таткото и тренер на Хабиб, Абдулманап Нурмагмедов во интервју за руските медиуми. До проектот дошло откако Хабиб побарал од Путин да го