притисни ентер »

Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење

Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење

МОБИЛНИ , Тренди Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење 2 минути 1 1 Откако Galaxy Note20 линијата стана достапна, Samsung веќе се фокусира на својата следна премиум линија – Galaxy S21. Компанијата доби 3C сертификат за телефонот со ознака на модел SM-G9910, кој најверојатно е Galaxy S21. Листингот открива поддршка за 25W

Samsung Galaxy S21 доаѓа многу рано, уште во јануари?

Samsung Galaxy S21 доаѓа многу рано, уште во јануари?

Голем број на засега непотврдени информации говорат дека Samsung ќе ги помести роковите за претставување на следната генерација на Samsung Galaxy S21 премиум смартфони кои би дошле многу порано од вообичаено. Се претпоставува дека презентацијата на Samsung Galaxy S21 ќе се одржи во јануари следната година, а во продажба ќе се најде на почетокот на

Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење

Сертификат за Samsung Galaxy S21 потврдува поддршка за 25W полнење

Откако Galaxy Note20 линијата стана достапна, Samsung веќе се фокусира на својата следна премиум линија – Galaxy S21. Компанијата доби 3C сертификат за телефонот со ознака на модел SM-G9910, кој најверојатно е Galaxy S21. Листингот открива поддршка за 25W полнење, што го поддржува и Galaxy S20. Голема е шансата уредот од листингот навистина да е стандардниот

Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

МОБИЛНИ , Топ Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното 3 минути 1 1 Претходно имаше гласини и информации дека Samsung планира да ги спои смартфон линиите Galaxy S и Galaxy Note најрано до 2022. година. Сега, новите извештаи од Јужна Кореја сугерираат дека Samsung би можел да ја претстави Galaxy S21 серијата порано од вообичаеното,

Три години стариот Samsung Galaxy Note 9 стигна до OneUI 2.5 надградбата

Три години стариот Samsung Galaxy Note 9 стигна до OneUI 2.5 надградбата

Samsung Galaxy Note 9 иако е стар веќе три години тоа не го спречува да добива барем уште овој период редовни софтверски надградби што е одличен показател за долгорочната корисничка поддршка. Фаблетот Samsung Galaxy Note 9 стигна до надградбата на корисничкиот интерфејс OneUI 2.5 со која добива неколку новитети кои претходно можевме да ги видиме и

Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

Galaxy S21 може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

Претходно имаше гласини и информации дека Samsung планира да ги спои смартфон линиите Galaxy S и Galaxy Note најрано до 2022. година. Сега, новите извештаи од Јужна Кореја сугерираат дека Samsung би можел да ја претстави Galaxy S21 серијата порано од вообичаеното, а потврдуваат и дека Galaxy S21 Ultra ќе се испорачува со S Pen. Извештаите на јужнокорејските

„Samsung S21“ може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

„Samsung S21“ може да биде претставен еден месец порано од вообичаеното

Претходно имаше гласини и вести дека „Samsung“ планира да ги спои линиите телефони „Galaxy S“ и „Galaxy Note“ најрано до 2022-ра година. Сега, новите извештаи од Јужна Кореја сугерираат дека „Samsung“ би можел да ја претстави серијата „Galaxy S21“ порано од вообичаеното, а исто така потврди дека „Galaxy S21 Ultra“ ќе се испорачува со „S Pen“. Извештаите

Патент на Samsung прикажува флексибилен уред со двојно свиткување

Патент на Samsung прикажува флексибилен уред со двојно свиткување

Амбиците на Samsung на полето на флексибилните телефони одат значително подалеку од моделите како што се Galaxy Z Fold 2 или Galaxy Z Flip. Сајтот LetsGoDigital ја откри и објави пријавата на Samsung за патент во Јужна Кореја, кој опишува флексибилен уред што двојно се свиткува и потсетува на идеите на Xiaomi на ова поле. Концептот прикажува телефон

Патент на Samsung прикажува флексибилен уред со двојно свиткување

Патент на Samsung прикажува флексибилен уред со двојно свиткување

МОБИЛНИ , Тренди Патент на Samsung прикажува флексибилен уред со двојно свиткување 1 минута 0 0 Амбиците на Samsung на полето на флексибилните телефони одат значително подалеку од моделите како што се Galaxy Z Fold 2 или Galaxy Z Flip. Сајтот LetsGoDigital ја откри и објави пријавата на Samsung за патент во Јужна Кореја, кој опишува флексибилен уред