притисни ентер »

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Зеленски разговараше телефонски со Путин, главна тема украинските морнари

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување други Украинци кои во моментов

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин и Зеленски првпат зборуваа на телефон, во фокусот украинските морнари

Путин и Зеленски првпат зборуваа на телефон, во фокусот украинските морнари

Украинскиот претседател Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин за првпат зборуваа на телефон за украинските морнари кои беа уапсени минатиот ноември во Керченскиот Проток. “Главна тема беше ослободувањето на уапсените морнари, а исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци во моментов затворени во Русија”, се наведува во

Прв официјален разговор на Путин и Зеленски

Прв официјален разговор на Путин и Зеленски

Претседателите на Украина и на Русија, Владимир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот Tеснец. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија – соопштија од кабинетот

Путин отворен за мировни преговори со Украина

Путин отворен за мировни преговори со Украина

Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Володимир Зеленски за првпат разговараа за украинскиот конфликт, потврди Кремљ. Путин и Зеленски преку телефон разговараа за конфликтот во Украина и размената на затвореници, објави агенцијата Интерфакс неколку часа откако Путин посочи дека е отворен за преговори со Украина по нејзините

Прв разговор на Зеленски со Путин, главна тема заробените украински морнари

Прв разговор на Зеленски со Путин, главна тема заробените украински морнари

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин за украинските морнари кои минатиот ноември беа уапсени во Керчкиот залив, соопшти Кабинетот на Зеленски. – Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување други Украинци кои во моментов

ПРВ РАЗГОВОР МЕЃУ ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ: За што зборувале двајцата лидери?

ПРВ РАЗГОВОР МЕЃУ ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ: За што зборувале двајцата лидери?

Новиот украински претседател, во понеделникот предложи состанок со Путин со цел да се реши кризата меѓу двете земји. Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот нов украински колега Владимир Зеленски, разговарале за конфликтот на исток во Украина, во текот на својот прв телефонски разговор, соопшти денеска Кремљ. Тие разговарале и за прашања поврзани

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Путин и Зеленски разговараа за првпат

Претседателите на Украина и на Русија, Володомир Зеленски и Владимир Путин, разговараа телефонски за украинските морнари, кои во ноември лани беа уапсени во Керчкиот теснец. „Главна тема беше ослободувањето на уапсените украински морнари. Исто така, разговараа и за ослободување на други Украинци кое моментно се затворени во Русија“, соопштија од кабинетот

Путин е подготвен да разговара со Зеленски

Путин е подготвен да разговара со Зеленски

Следно Сепак, рускиот претседател рече дека тоа нема да се случи пред Украина да избере нов Парламент следниот месец ВАШИНГТОН — Рускиот претседател Владимир Путин рече дека е подготвен да се сретне со новиот украински претседател Володимир Зеленски, за да преговараат да се стави крај на конфликтот меѓу двете соседни држави. Денешната најава на Путин