притисни ентер »

Убедлив триумф на Еурофарм Пелистер, но и убедлив пораз на  Вардар во СЕХА лигата

Убедлив триумф на Еурофарм Пелистер, но и убедлив пораз на Вардар во СЕХА лигата

Дијаметрално спротивни резултати забележаа македонските претставници во регионалната  ракометна СЕХА лига Во рамките од А групата во Битола, екипата на Еурофарм Пелистер забележа убедлив триумф над  словачкиот претставник Татран Прешов со убедливо 12 голови разлика 28-16.  Целата работа битолчани ја завршија уште во првиот дел кој го добија со 17-9

Еурофарм Пелистер убедлив против Татран во СЕХА лигата

Еурофарм Пелистер убедлив против Татран во СЕХА лигата

Еурофарм Пелистер убедлив против Татран во СЕХА лигата Екипата на Еурофарм Пелистер од Битола успеа да забележи нова победа во рамките на регионалната СЕХА лига, откако во рамките на 3. коло со убедлив резултат го совладаа Татран со 28:16. Битолчани со овој триумф дојдоа до петтата победа во низа во сите натпреварувања, а втора во СЕХА лигата. Татран

ВИДЕО: Одличниот рефлекс на Карим Хендави против Татран во Битола

ВИДЕО: Одличниот рефлекс на Карим Хендави против Татран во Битола

Голманот на Еурофарм Пелистер, Карим Хендави во победата над Татран Прешов во СЕХА од 26:16 запиша 15 одбрани, постигна еден гол и беше прогласен за играч на натпреварот во Битола. Ова се само дел од интервенциите на првиот чувар на голот на битолчани.

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти гостите кои пристигнаа со 11 ракометари и во ниту еден момент од средбата не покажаа дека може да направат изненадување. Дополнителна потврда за впечатокот е движењето

ВИДЕО: Перфектниот меч на „фараонот“ Карим Хендави!

ВИДЕО: Перфектниот меч на „фараонот“ Карим Хендави!

По првиот месевц минат во Битола, Карим Хендави веќе е големо засилување за Еурофарм Пелистер. Голманот на египетската репрезентација денес го запиша својот статистички најдобар натпревар во дресот на битолчани. Одбрани 50% од ударите на ракометарите на Татран Прешов, имаше една директна асистенција за гол на Радовиќ и еден гол кога противникот напаѓаше со

Еурофарм Пелистер го „здроби“ Татран во СЕХА лигата

Еурофарм Пелистер го „здроби“ Татран во СЕХА лигата

Екипата на Еурофарм Пелистер со убедливи 28:16 го совлада словачкиот Татран Прешов и со тоа се зацврсти на втората позиција на табелата во групата А од СЕХА лигата со шест бода. Во оваа група се уште Загреб и Металопластика. Елмир Граџан со седум гола и Периќ со шест беа најефикасни кај домашната екипа, а на голот Хендави имаше свое шоу затоа што одбрани

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти гостите кои пристигнаа со 11 ракометари и во ниту еден момент од средбата не покажаа дека може да направат изненадување. Дополнителна потврда за впечатокот е движењето

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти гостите кои пристигнаа со 11 ракометари и во ниту еден момент од средбата не покажаа дека може да направат изненадување. Дополнителна потврда за впечатокот е движењето

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја запишаа втората победа во СЕХА лигата откако на домашен терен го совладаа Татран Прешов со убедливи 28:16, и со ова ја забележаа првата победа во третото соочување со тимот од Словачка. Одличната игра во вториот дел од првото полувреме по кое битолчани водеа со 11:7, и одличниот пристап во одбрана во вториот дел

Доминантна партија на Еурофарм Пелистер против Татран Прешов за втора победа во СЕХА

Доминантна партија на Еурофарм Пелистер против Татран Прешов за втора победа во СЕХА

Еурофарм Пелистер се радува на втората победа во СЕХА лигата откако вечерва на домашен терен славеше против Татран Прешов со убедливи 28-16. Момците на Жељко Бабиќ немаа проблеми против ослабениот противник од Словачка, кој допатува со само 11 играчи во ростерот. Татран не беше достоен противник, особено во второто полувреме. На паузата беше 11-7,

СЕХА Лига: Е. Пелистер го растури Татран

СЕХА Лига: Е. Пелистер го растури Татран

Ракометарите на Е. Пелистер остварија убедлив триумф од 28:16 над Татран Прешов во дуелот од третото коло во СЕХА Лигата. Ова беше вкупно петта победа во низа за битолчани во сите натпреварувања, а втора во СЕХА лигата. Воведните минути од натпреварот му припаднаа на Татран кој поведе со 3:5, но оттогаш пелистерци ги земаат работите во своите раце

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Лесна победа на Еурофарм Пелистер над Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо го совладаа словачкиот претставник во СЕХА-лигата, Татран Прешов, со 28:16 (11:7). Битолскиот тим подготвен влезе во натпреварот, наспроти гостите кои пристигнаа со 11 ракометари и во ниту еден момент од средбата не покажаа дека може да направат изненадување. Дополнителна потврда за впечатокот е движењето

Еурофарм Пелистер со ракометна лекција за Татран

Еурофарм Пелистер со ракометна лекција за Татран

Еурофарм Пелистер стигна до убедлива победа против Татран (28:16) во рамките на СЕХА лигата и ја продолжи својата позитивна серија. Гостите беа конкурентни до 5:5, по што следуваше серија на битолчани, за Еурофарм на полувреме да води со 11:7. Вториот дел мина во доминација на македонскиот претставник, домаќинот во завршницата водеа и со плус тринаесет,

Е. Пелистер убедливо и рутински против ослабениот Татран

Е. Пелистер убедливо и рутински против ослабениот Татран

Еурофарм Пелистер во Битола славеше со 28-16 против Татран Прешов во рамки на 3.коло во СЕХА-лигата Момците на Жељко Бабиќ немаа проблеми против ослабениот противник од Словачка, кој допатува со само 11 играчи во ростерот. Татран не беше достоен противник, особено во второто полувреме. На паузата беше 11-7, но Пелистер го засили темпото во второто

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

ФОТО: Еурофарм Пелистер убедлив во првата победа против Татран Прешов

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја запишаа втората победа во СЕХА лигата откако на домашен терен го совладаа Татран Прешов со убедливи 28:16, и со ова ја забележаа првата победа во третото соочување со тимот од Словачка. Одличната игра во вториот дел од првото полувреме по кое битолчани водеа со 11:7, и одличниот пристап во одбрана во вториот дел

Еурофарм Пелистер го „здроби“ Татран за втора победа во СЕХА

Еурофарм Пелистер го „здроби“ Татран за втора победа во СЕХА

Екипата на Еурофарм Пелистер со убедливи 28:16 го совлада словачкиот Татран Прешов и со тоа се зацврсти на втората позиција на табелата во групата А од СЕХА лигата со шест бода. Во оваа група се уште Загреб и Металопластика. Елмир Граџан со седум гола и Периќ со шест беа најефикасни кај домашната екипа, а на голот Хендави имаше свое шоу затоа што одбрани

Голужа: Ова не е Татран кој го знаете, жалам што пред битолчани не одигравме подобар меч

Голужа: Ова не е Татран кој го знаете, жалам што пред битолчани не одигравме подобар меч

Славко Голужа и неговиот Татран Прешов забележаа висок пораз на гостувањето кај Еурофарм Пелистер во рамки од СЕХА лигата. Хрватскиот стратег и на овој дуел на располагање имаше само 11 ракометари, кои како што вели тој немаа сила да направат нешто повеќе против разиграниот домаќин. „Честитки за победата на домаќинот и за добрата игра. Но, сакам да