Шпанецот Рики Рубио има нов клуб

Шпанскиот репрезентативец Рики Рубио ќе ги брани боите на Кливленд. Од Кливленд денес ја потврдија оваа инфомрација, а на пат за Минесота оди Тауран Принс . Освен тоа Минесота доби и одредена сума на пари, но и право на избор во вториот круг на драфтот наредната сезона. МВП на Светското првенство во 2019 година во Минесота ја започна НБА кариерата