притисни ентер »

Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

Неодамна се прослави десетгодишнината на славната „триплета“ на Интер, освојувањето на тројната титула (Серија А, Копа Италија, Лига на шампиони), генерација во која играше и нашиот најуспешен фудбалер, Горан Пандев. Таа генерација доби „митски“ размери кај навивачите на „нераѕурите“, така што не чуди што Интер на сите членови на шампионскиот тим им

Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

Пандев доби „безвременски“ шампионски прстен од Интер

Неодамна се прослави десетгодишнината на славната „триплета“ на Интер, освојувањето на тројната титула (Серија А, Копа Италија, Лига на шампиони), генерација во која играше и нашиот најуспешен фудбалер, Горан Пандев. Таа генерација доби „митски“ размери кај навивачите на „нераѕурите“, така што не чуди што Интер на сите членови на шампионскиот тим им

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Италијанскиот Интер не ги заборава своите фудбалери, посебно не оние кои на клубот му донесоа тројна круна во 2010 година, а меѓу нив е и капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев. Пандев како и останатите фудбалери на „нероаѕурите“ доби специјален подарок, шампионски прстен. На прстенот е изгравирана годината која со златни

Пандев доби прстен од Интер по повод тројната круна (ФОТО)

Пандев доби прстен од Интер по повод тројната круна (ФОТО)

Горан Пандев на својот инстаграм профил се пофали со нов подарок од Интер, овој пат доби прстен по повод историската тројна круна. Пред нешто повеќе од десетина дена Интер на Пандев му испрати маичка во чест на тројната круна, но подароците не престанаа тука. Нашиот фудбалер сега доби прстен од нероазурите специјално изработен за него, со неговиот

Пандев доби шампионски прстен од Интер, специјално изгравиран за него! (Видео)

Пандев доби шампионски прстен од Интер, специјално изгравиран за него! (Видео)

Пред неполни две седмици, Интер го изненади Горан Пандев со специјана маичка со која беше одбележан „безвременскиот“ успех на тимот во 2010-та година , а откако пред три дена измина точно една декада од неповторливиот момент во Мадрид, клубот од Милано сега подготви нов, уште поспецијален подарок за нашиот капитен. Интер со „безвременски“ подарок го

Пандев доби шампионски прстен од Интер за тројната круна во 2010 година! (ФОТО)

Пандев доби шампионски прстен од Интер за тројната круна во 2010 година! (ФОТО)

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, доби специјален подарок од калчогигантот Интер по повод тројната титтула која ја освои со овој тим пред точно една деценија. Во таа 2010 година, Пандев заедно со фудбалерите на Интер кои во тоа време беа предводени од Жозе Мурињо дојдоа до титулата во домашното првенство и Купот на Италија,

ФОТО: Пандев доби специјален брендиран шампионски подарок од Интер

ФОТО: Пандев доби специјален брендиран шампионски подарок од Интер

Интер не заборава кој му ја донесе тројната круна или „триплета“ во 2010, Горан Пандев доби брендиран шампионски прстен од клубот од Милано. Во 2010 година Интер освои се што можеше да се освои, Пандев беше дел од составот на Жозе Мурињо и е последен Македонец по Панчев и Нјадвоски кој стигна до титула во Лигата на шампионите. Интер му подари брендиран

Пандев доби нов подарок од Интер, овој пат шампионски прстен од тројната круна (ФОТО)

Пандев доби нов подарок од Интер, овој пат шампионски прстен од тројната круна (ФОТО)

Горан Пандев на својот инстаграм профил се пофали со нов подарок од Интер, овој пат доби прстен по повод историската тројна круна. Пред нешто повеќе од десетина дена Интер на Пандев му испрати маичка во чест на тројната круна, но подароците не престанаа тука. Нашиот фудбалер сега доби прстен од нероазурите специјално изработен за него, со неговиот

Пандев за историската 2010 од Интер доби специјален шаммпионски прстен (ФОТО)

Пандев за историската 2010 од Интер доби специјален шаммпионски прстен (ФОТО)

Да се освојат три трофеи во една сезона не е мала работа, а токму тоа му успеа на македонската фудбалска икона Горан Пандев во 2010 година со Интер. Таа година Пандев во Интер предводен од Жозе Мурињо триумфираше во Копа Италија, Серија А и Лигата на шампионите. Интер сега како играч кој беше дел од тој историски успех го изненади Пандев со шампионски

ВИДЕО: Пандев доби нов подарок – ШАМПИОНСКИ прстен од Интер!

ВИДЕО: Пандев доби нов подарок – ШАМПИОНСКИ прстен од Интер!

Најдобриот активен македонски фудбалер Горан Пандев пред десет години со Интер се искачи на врвот на Европа и ја освои Лигата на шампионите, а клубот со подароци ги испочитува членовите на незаборавната генерација. Тимот во 2010 година под водство на Жозе Мурињо ја освои ЛШ со триумф над Баерн Минхен , а на јубилејот, од управата им се заблагодарија

Матераци: Пандев е виновен што доцневме на прославата во Милано!

Матераци: Пандев е виновен што доцневме на прославата во Милано!

| мај 23, 2020 Деценија помина од тројната круна на Интер со Жозе Мурињо како тренер, а еден од лидерите на тогашниот шампион Интер, Марко Матераци (43), напиша писмо до фановите, кое клубот го објави на својата официјална страница. Во писмото кое го напишал Матераци меѓу другото, ја откри причината зошто експедицијата од Мадрид, од финалето на Лигата

Матераци: Пандев е виновен што доцневме на прославата во Милано!

Матераци: Пандев е виновен што доцневме на прославата во Милано!

| мај 23, 2020 Деценија помина од тројната круна на Интер со Жозе Мурињо како тренер, а еден од лидерите на тогашниот шампион Интер, Марко Матераци (43), напиша писмо до фановите, кое клубот го објави на својата официјална страница. Во писмото кое го напишал Матераци меѓу другото, ја откри причината зошто експедицијата од Мадрид, од финалето на Лигата