притисни ентер »

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

Личијано Спалети, тренерот на Наполи, ги кажа своите први импресии од Елиф Елмас. За него кажа дека е феномен, дека може да игра на секоја позиција во средниот ред, и дека е важен играч за тимот. „Не можете да го разберете Елмас, затоа што има многу карактеристики. Може да го ставите да игра каде сакате. Имаме нешто исклучително, тој феномен. Тој е

Спалети: Елмас е феномен

Спалети: Елмас е феномен

Новиот тренер на Наполи, Лучано Спалети, не крие дека е исклучително задоволен од македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас. Според Спалети, Елмас е „феномен кој не може секој да го разбере“. „Има премногу карактеристики, затоа не можете да го разберете Елмас. Може да го користите на многу позиции“, им рекол Спалети на новинарите, на прес конференцијата

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

Личијано Спалети, тренерот на Наполи, ги кажа своите први импресии од Елиф Елмас. За него кажа дека е феномен, дека може да игра на секоја позиција во средниот ред, и дека е важен играч за тимот. „Не можете да го разберете Елмас, затоа што има многу карактеристики. Може да го ставите да игра каде сакате. Имаме нешто исклучително, тој феномен. Тој е

Спалети: Елмас е феномен

Спалети: Елмас е феномен

Новиот тренер на Наполи, Лучано Спалети, не крие дека е исклучително задоволен од македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас. Според Спалети, Елмас е „феномен кој не може секој да го разбере“. „Има премногу карактеристики, затоа не можете да го разберете Елмас. Може да го користите на многу позиции“, им рекол Спалети на новинарите, на прес конференцијата

Спалети за Елмас: Неверојатен е, има огромен капацитет и може да игра каде ќе посакате

Спалети за Елмас: Неверојатен е, има огромен капацитет и може да игра каде ќе посакате

Тренерот на Наполи, Лучано Спалети, е импресиониран од Елиф Елмас, македонскиот репрезентативец постигна гол на последната контролка на екипата, тренерот е задоволен. Спалети имаше ден за средба со новинарите, говореше на разни теми, и за разни играчи, во фокусот Елиф Елмас. „Едноставно не можете да го разберете квалитетот на Елмас, има премногу голем

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

Спалети за Елмас: Може да го ставите каде сакате, тој е важен играч

0 Личијано Спалети, тренерот на Наполи, ги кажа своите први импресии од Елиф Елмас. За него кажа дека е феномен, дека може да игра на секоја позиција во средниот ред, и дека е важен играч за тимот. „Не можете да го разберете Елмас, затоа што има многу карактеристики. Може да го ставите да игра каде сакате. Имаме нешто исклучително, тој феномен. Тој

Спалети за Елмас: Неверојатен е, има огромен капацитет и може да игра каде е посакате

Спалети за Елмас: Неверојатен е, има огромен капацитет и може да игра каде е посакате

Тренерот на Наполи, Лучано Спалети, е импресиониран од Елиф Елмас, македонскиот репрезентативец постигна гол на последната контролка на екипата, тренерот е задоволен. Спалети имаше ден за средба со новинарите, говореше на разни теми, и за разни играчи, во фокусот Елиф Елмас. „Едноставно не можете да го разберете квалитетот на Елмас, има премногу голем

Спалети воодушевен од Елмас: Во тимот имам феномен

Спалети воодушевен од Елмас: Во тимот имам феномен

Спалети воодушевен од Елмас: Во тимот имам феномен З.С. Пред 3 минути EPA-EFE/CESARE ABBATE Екипата на Наполи во следната сезона ќе биде предводена од Лучано Спалети кој доаѓа на местото на Џенаро Гатузо, а новиот тренер на стартот од подготовките не крие дека е импресиониран од македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Спалети на отворениот ден на

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од Елиф Елмас, има само пофални зборови за нашиот фудбалер и знае каде ќе го игра во престојната сезона. Наполи оваа сезона ја почнува ерата под водство на Лучијано Спалети, ако се суди според неговите зборови, Елмас треба да има важна улога во неговиот тим. Елмас кај Гатузо вообичаено влегуваше

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите! Лучијано Спалети ја започна својата тренерска епизода во Наполи, а според неговите зборови импресиониран е од Елмас. Спалети имаше отворен ден со навивачите и одговораше на нивните прашања. Еден од навивачите го праша Спалети за карактеристиките на Елмас и како гледа на него. „На Елмас

Спалети воодушевен од Македонецот: Елмас е фудбалски феномен

Спалети воодушевен од Македонецот: Елмас е фудбалски феномен

Лучијано Спалети започна да го подготвува Наполи за новите предизвици, а очекува сериозна помош и од нашиот репрезентативец Елиф Елмас. Вчера, новиот тренер на Наполи учествувал на настан заедно со Зјелински и Политано и на истиот одговарал на прашања поврзани со екипата, а едно од нив било поврзано со неговата визија за улогата на Елмас, кој немаше

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Спалети за Елмас: Тој е феномен, може да игра каде и да го ставите!

Лучијано Спалети ја започна својата тренерска епизода во Наполи, а според неговите зборови импресиониран е од Елмас. Спалети имаше отворен ден со навивачите и одговораше на нивните прашања. Еден од навивачите го праша Спалети за карактеристиките на Елмас и како гледа на него. „На Елмас не можете да му ги разберете сите карактеристики затоа што ги има

Спалети: Елмас феномен и може да игра на која сакате позиција во тимот

Спалети: Елмас феномен и може да игра на која сакате позиција во тимот

Новиот тренер на италјанскиот фудбалски калчолигаш Наполи, Лучијано Спалети ја започна својата епизода во Неапол. Првите впечатоци на кормиларот на наполитанците се со пофални зборови за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Ова мислење Спалети го изнесе на отворениот ден со навивачите кога одговораше на нивните прашања. Еден од симпатизерите на

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

Спалети: Елмас е нешто исклучително, тој е феномен

Новиот тренер на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од Елиф Елмас, има само пофални зборови за нашиот фудбалер и знае каде ќе го игра во престојната сезона. Наполи оваа сезона ја почнува ерата под водство на Лучијано Спалети, ако се суди според неговите зборови, Елмас треба да има важна улога во неговиот тим. Елмас кај Гатузо вообичаено влегуваше

Спалети: Елмас е фаномен, не може секој да ги разбере неговите карактеристики

Спалети: Елмас е фаномен, не може секој да ги разбере неговите карактеристики

Новиот тренер на Наполи , Лучијано Спалети , кој на клупата го наследи Џенаро Гатузо, со победата ја започна својата ера во наполитанскиот клуб. Тимот од под Везув со убедливи 12-0 славеше над нискологашот Баса Ауниа, а серијата голови на калчолигашот ја започна македонскиот репрезентативец, Ељиф Елмас . <<< ПОВРЗАНО - ВИДЕО: Деби голот на Елмас под

Спалети за Елмас: Имам(е) феномен, нешто исклучително!

Спалети за Елмас: Имам(е) феномен, нешто исклучително!

Лучано Спалети, поранешниот тренер на Рома, Зенит и Интер ја започна ерата на клупата на Наполи, па уште на почеток се импресионира од македонскиот дијамант Елиф Елмас и на навивачите на наполитанците во отворениот ден со нив и призна дека пред себе има – феномен. Спалети одговараше на прашања на навивачите во отворениот ден на Наполи со приврзаниците