притисни ентер »

ВИДЕО: Вавринка го елиминираше Медведев, Халеп подобра од Мертенс

ВИДЕО: Вавринка го елиминираше Медведев, Халеп подобра од Мертенс

Швајцарецот, Станислас Вавринка се пласираше во четвртфиналето на Австралија Опен откако го совлада Данил Медведев со 3:2. Вавринка во четвртфиналето ќе игра против подобриот од мечот на Рублев и Зверев. Кај дамите, Симона халеп лесно мина против Мертенс совладувајќија со 2:0 а пласман во четвртфиналето уште обезбедија и Контавеит и Мугуруза.

Вавринка го елиминира Медведев, Тим лесно со Монфис

Вавринка го елиминира Медведев, Тим лесно со Монфис

Стен Вавринка преку четвртиот носител Данил Медведев избори пласман во четврт-финалето на Австралија опен. Меѓу осумте најдобри на турнирот е и Доминик Тим по победата над Гаел Монфис. Вавринка против фаворизираниот Рус потсети на своите најдобри денови, одигра одлично во последните два сета и со 6/2, 2/6, 4/6, 7/6, 6/2 се пласира во наредната фаза

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Австралија опен остана без уште еден фаворит, Русинот Данил Медведев, кој со 3:2 во сетови (6:2, 2:6, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2 загуби од Станислав Вавринка. Вавринка имаше одлично отворање на мечот, иако Медведев се врати во продолжението и се избори за комплетен пресврт, 1:2. Имаше шанси и да го заврши дуелот во четвртиот сет, но Швајцарецот не се предаде

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Австралија опен остана без уште еден фаворит, Русинот Данил Медведев, кој со 3:2 во сетови (6:2, 2:6, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2 загуби од Станислав Вавринка. Вавринка имаше одлично отворање на мечот, иако Медведев се врати во продолжението и се избори за комплетен пресврт, 1:2. Имаше шанси и да го заврши дуелот во четвртиот сет, но Швајцарецот не се предаде

Вавринка го елиминира Медведев, Тим лесно со Монфис

Вавринка го елиминира Медведев, Тим лесно со Монфис

Стен Вавринка преку четвртиот носител Данил Медведев избори пласман во четврт-финалето на Австралија опен. Меѓу осумте најдобри на турнирот е и Доминик Тим по победата над Гаел Монфис. Вавринка против фаворизираниот Рус потсети на своите најдобри денови, одигра одлично во последните два сета и со 6/2, 2/6, 4/6, 7/6, 6/2 се пласира во наредната фаза

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Уште еден фаворит на АО во „аут“, Вавринка го „исфрли“ Медведев

Австралија опен остана без уште еден фаворит, Русинот Данил Медведев, кој со 3:2 во сетови (6:2, 2:6, 4:6, 7:6 (7:2), 6:2 загуби од Станислав Вавринка. Вавринка имаше одлично отворање на мечот, иако Медведев се врати во продолжението и се избори за комплетен пресврт, 1:2. Имаше шанси и да го заврши дуелот во четвртиот сет, но Швајцарецот не се предаде

Вавринка со спектакуларна победа го елиминира Медведев од АО

Вавринка со спектакуларна победа го елиминира Медведев од АО

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка одигра феноменален натпревар на Австралијан Опен и се пласира во четвртфиналето. Вавринка потсети на најдобрите денови и со 3-2 во сетови (6-2, 2-6, 4-6, 7-6, 6-2) славеше над рускиот ас Данил Медведев. Со фантастичен форхенд и бекхенд, Швајцарецот запиша голема победа иако против себе имаше далеку помлад и повеќе