притисни ентер »

Зидан размислува да даде отказ во Реал Мадрид?

Зидан размислува да даде отказ во Реал Мадрид?

Францускиот стратег, Зинедин Зидан е на работ да си даде отказ од Реал Мадрид поради неостварениот трансфер на Пол Погба во Мадрид, објави британски „Индепендент“. Информациите од Островот се дека Реал во новата сезона влегува со криза во клубот затоа што, според нив, Зидан размислува повторно да го напушти „Бернабеу“. Информациите за британскиот медиум

Мане му кажал „да“ на Зинедин Зидан

Мане му кажал „да“ на Зинедин Зидан

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане се согласил да се пресели во Реал Мадрид во текот на летото, според неколку различни медиуми. Сенегалецот добил повик од тренерот Зиендин Зидан пред неколку недели. Токму во овој разговор фудбалерот на „црвените“ му соопштил на Французинот дека нема пречка за недо да го замени „Енфилд“ со „Сантијаго Бернабеу“. Сепак,

Мадрид се дрма: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Мадрид се дрма: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Французинот Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Кралевите“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат

Зидан му се јавил на Мане за да го убедува за трансфер во Реал

Зидан му се јавил на Мане за да го убедува за трансфер во Реал

Шпанска Марка уште во март најавуваше дека Реал Мадрид е сериозно заинтересиран за напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане. Сега тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан решил лично да се позанимава со евентуалната можност Мане да пристигне на „Сантијаго Бернабе“. Зидан лично разговарал на мобилен со Мане и му го пренел плановите ако тој одлучи да го прифати

Зидан се заканува со отказ, хаос во Реал поради трансферот на Нејмар

Зидан се заканува со отказ, хаос во Реал поради трансферот на Нејмар

Бразилецот Нејмар ќе биде на насловните страници до крајот на преодниот рок. Тој сигурно заминува од ПСЖ, само не се знае во кој шпански гигант - Барселона или Реал Мадрид. Каталонците се во напредни преговори, но ништо не е готово, барем не според исказите на луѓето од францускиот првак. Од другата страна, „кралевите“ чекаат во втор план, имаат понуда

Перез не му ги исполнува желбите на Зидан, Мане е пример

Перез не му ги исполнува желбите на Зидан, Мане е пример

Флорентино Перез не сакал да му ја исполни желбата на Зинедин Зидан да го донесе Садио Мане во Реал Мадрид. Садио Мане имаше одлична сезона во Ливерпул, со игрите го привлече вниманието речиси на сите. На почетокот од летото Зинедин Зидан зборувал со Мане за потенцијален трансфер од Ливерпул во Реал Мадрид. Во телефонската конверзација Зидан го убедил

Зидан му се јавил на Мане за трансфер во Реал, но брзо добил вето, намерата на тренерот била блокирана од Перез

Зидан му се јавил на Мане за трансфер во Реал, но брзо добил вето, намерата на тренерот била блокирана од Перез

Флорентино Перез не сакал да му ја исполни желбата на Зинедин Зидан да го донесе Садио Мане во Реал Мадрид. Садио Мане имаше одлична сезона во Ливерпул, со игрите го привлече вниманието речиси на сите. На почетокот од летото Зинедин Зидан зборувал со Мане за потенцијален трансфер од Ливерпул во Реал Мадрид. Во телефонската конверзација Зидан го убедил

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Познат шпански новинар: Зидан е на работ од сензационална одлука

Познат шпански новинар: Зидан е на работ од сензационална одлука

Угледниот британски таблоид „Дејли Телеграф“ излезе со своја ексклузива во која посочи дека Манчестер Јунајтед донел конечна одлука да му ја затвори вратата на Пол Погба за трансфер во Реал Мадрид, а надоврзувајќи се на оваа тема која денеска е топ тема во Англија, еден познат шпански новинар излезе со доста тешки зборови и бомбастична најава. Диего

Ако Реал не го привлече Погба, Зидан си заминува

Ако Реал не го привлече Погба, Зидан си заминува

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Зидан си заминува од Реал

Зидан си заминува од Реал

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал Мадрид

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал Мадрид

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Во Шпанија: Погба не доаѓа, Зидан си заминува од Реал

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето. Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос” минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот

„Поради Погба Зидан во Реал дојде на чекор од оставка“

„Поради Погба Зидан во Реал дојде на чекор од оставка“

Зинедин Зидан се наоѓа на чекор од оставка на местото на тренер во Реал Мадрид, барем така тврди новинарот Диего Торес. Новинарот Диего Торес во разговор за британскиот „Тhe Independent“ истакна дека францускиот стратег размислува за оставка бидејќи не успеал да го доведе Пол Погба од Манчестер Јунајтед. „Тоа што не го доведе Пол Погба Зидан го донесе