Гасли: Мерцедес се многу побрзи од другите

Ред Бул сметаат дека може да ги победат Ферари во Монако наредниот викенд, но се реални дека Мерцедес се класа за себе во моментов. Вака смета францускиот возач на тимот, Пјер Гасли, откако Ред Бул се покажа како подобар во однос на перформанси од Ферари во Барселона. Французинот полека се привикнува на болидот, иако имаше тежок почеток на сезоната