притисни ентер »

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

Најмногу Починати и заразени се во: Скопје, Куманово, Прилеп, Тетово

Најмногу Починати и заразени се во: Скопје, Куманово, Прилеп, Тетово

Починати се 25 лица, шест пациенти од Скопје (84, 77, 78, 83, 60 и 59г), четири од Куманово (70, 61, 66 и 77г), еден од Штип (72г), тројца пациенти од Прилеп (45, 75 и 71г), тројца од Тетово (58, 76 и 59г), двајца од Велес (71 и 88г), еден од Битола (54г), еден од Кавадарци (66г), двајца пациенти од Гостивар (67 и 67г), еден од Струмица (71г) и еден

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

КОРОНА ПРЕГЛЕД САБОТА: 25 ПОЧИНАТИ, регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19

КОРОНА ПРЕГЛЕД САБОТА: 25 ПОЧИНАТИ, регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

Нови 1182 новозаразени од Ковид-19, 25 лица починаа

Нови 1182 новозаразени од Ковид-19, 25 лица починаа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

1182 нови случаи на Ковид-19

1182 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

25 Починати и 1.182 нови случаи на ковид-19 од 3.109 тестови Во изминатите 24 часа

25 Починати и 1.182 нови случаи на ковид-19 од 3.109 тестови Во изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19 од направени 3.109 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Нови 1.182 случаи по градови се од: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8,

Тешко на државата каде Филипче лечи, а Стојанче брани: Денес 1.183 заразени и 25 мртви

Тешко на државата каде Филипче лечи, а Стојанче брани: Денес 1.183 заразени и 25 мртви

Тешко на државата каде Филипче лечи, а Стојанче брани: Денес 1.183 заразени и 25 мртви Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66,

Бројката од над 1.000 новозаболени никако да стивне- денеска повторно црна статистика, бројката на починати руши секакви рекорди!

Бројката од над 1.000 новозаболени никако да стивне- денеска повторно црна статистика, бројката на починати руши секакви рекорди!

Бројката од над 1.000 новозаболени никако да стивне- денеска повторно црна статистика, бројката на починати руши секакви рекорди! Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41,

Регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

Регистрирани се 1182 нови случаи на Ковид-19,  починале 25 заболени

Регистрирани се 1182 нови случаи на Ковид-19, починале 25 заболени

Во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6, Берово-4,  Валандово-12, Виница-8, Делчево-4, Свети Николе-6, Кичево-55, Ресен-4, Неготино-18. Денеска

Дваесет и пет починати и 1 182 позитивни или 38 отсто од 3 109 тестирани

Дваесет и пет починати и 1 182 позитивни или 38 отсто од 3 109 тестирани

Дваесет и пет починати лица од Ковид 19 се регистрирани во последните 24 часа. Истовремено имаме нови 1 182 случаи позитивни на коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 3 109 тестирања. Процентот е 38 отсто. Во истиот период се регистрирани и 707 оздравени пациенти, што значи имаме речиси 500 повеќе позитивни од оние на кои

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

1182 нови случаи на Ковид-19, починати 25 лица

1182 нови случаи на Ковид-19, починати 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 544 -Куманово 48 -Штип 31 -Прилеп 50 -Тетово 75 -Струга 27 -Велес 41 -Битола 28 -Охрид 38 -Кавадарци 30 -Гостивар 66 -Гевгелија 17 -Струмица 22 -Крива Паланка 8 -Радовиш 8 -Крушево 7 -Кочани 13 -Пробиштип 9 -Демир Хисар 3 -Македонски Брод 6

ПОВТОРНО СТРАШНИ КОВИД БРОЈКИ: 25 лица ги изгубија животите, новозаболени 1.182

ПОВТОРНО СТРАШНИ КОВИД БРОЈКИ: 25 лица ги изгубија животите, новозаболени 1.182

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

Нема промена во бројките, новозаразени 1.182, починати 25, активни 20.485

Нема промена во бројките, новозаразени 1.182, починати 25, активни 20.485

Бројот на новозаразени лица од ковид-19 во последните 24 часа е 1.182 од направени 3.109 тестирања. Најмногу се од Скопје – 544. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 707 оздравени пациенти, а бројот на починати лица е 25. Бројот на активни случаи е 20.485, соопшти Министерството за здравство. Бројот на новозаразени во Куманово е 48, во Штип-31,

25 починати и 1182 новозаразени во последните 24 часа во земјава

25 починати и 1182 новозаразени во последните 24 часа во земјава

50 Споделувања Share Tweet Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 544 -Куманово 48 -Штип 31 -Прилеп 50 -Тетово 75 -Струга 27 -Велес 41 -Битола 28 -Охрид 38 -Кавадарци 30 -Гостивар 66 -Гевгелија 17 -Струмица 22 -Крива Паланка 8 -Радовиш 8 -Крушево 7 -Кочани 13 -Пробиштип 9 -Демир

Регистрирани 1182 нови случаи позитивни на коронавирусот во Македонија- починати 25 лица

Регистрирани 1182 нови случаи позитивни на коронавирусот во Македонија- починати 25 лица

Нови 1182 случаи позитивни на коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 3109 тестирања. Во истиот период се регистрирани и 707 оздравени пациенти, како и 25 починати лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје-544,

Состојба до 21.11.2020: Направени се 3109 тестови, потврдени се 1182 новозаболени

Состојба до 21.11.2020: Направени се 3109 тестови, потврдени се 1182 новозаболени

Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 544 --> -Куманово 48 -Штип 31 -Прилеп 50 -Тетово 75 -Струга 27 -Велес 41 -Битола 28 -Охрид 38 -Кавадарци 30 -Гостивар 66 -Гевгелија 17 -Струмица 22 -Крива Паланка 8 -Радовиш 8 -Крушево 7 -Кочани 13 -Пробиштип 9 -Демир Хисар 3 -Македонски Брод