притисни ентер »

Те збуни а?

Те збуни а?

Роберто Баутиста го совлада Френсис Тиафо и обезбеди осминафинале на Синсинати, но во еден момент промаши зицер, веројатно збунет од неочекуваниот мангупски и атрактивен потег на Американецот.

ВИДЕО: Таифо со атрактивен потег го збуни Баутиста и го натера невозможно да погреши!

ВИДЕО: Таифо со атрактивен потег го збуни Баутиста и го натера невозможно да погреши!

Роберто Баутиста Агут потешко од очекуваното обезбеди осминафинале на Мастерсот во Синсинати, откако во три сета славеше над незгодниот Френсис Тиафо од САД. Искусниот Шпанец одигра под своите можности и на неколку наврати дозволуваше противникот да си поигрува со него. Така беше при еден поен во третиот гем од привиот сет, кога Тиафо на атрактивен