притисни ентер »

Тричковски не запира, четири од четири во новата сезона (ВИДЕО)

Тричковски не запира, четири од четири во новата сезона (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски во голем стил ја почна новата сезона во Кипар, по четири одиграни кола веќе има четири гола. АЕК Ларнака со 1-0 го победи Олимпијакос Никозија, голот го постигна Тричковски од пенал. Тој беше стрелец и на мечевите против Докса (1-1), Омонија (2-1) и Пафос (1-1) во првите три кола. АЕК Ларнака

Македонецот не запира: Тричко одново тресе за победа на АЕК Ларнака!

Македонецот не запира: Тричко одново тресе за победа на АЕК Ларнака!

Иван Тричковски навистина не знае за доста. Четврти меч во првенството на Кипар и четврти гол. Нашиот некогашен репрезентативец вечерва за својот Аек Ларнака реализираше пенал во 72.минута против Олимпијакос Никозија за водство од 1:0 и за победа на неговиот тим. Со овој гол Тричко изби на врвот на листата на стрелците во елитната лига на Кипар, додека

Тричкоски не запира, четири гола на четири меча🎥

Тричкоски не запира, четири гола на четири меча🎥

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски уште еднаш покажa дека е во одлична форма и го постигна четвртиот гол во четвртиот меч за АЕК Ларнака. Тричко овој пат беше стрелец на единствениот гол на АЕК Ларнака против Олимпијакос Никозија (1-0) во четвртото коло. Македонскиот напаѓал во 72-та минута прво изнуди, а потоа го реализираше пеналот за победа

Нов гол на Тричковски, четири од четири (ВИДЕО)

Нов гол на Тричковски, четири од четири (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски во голем стил ја почна новата сезона во Кипар, по четири одиграни кола веќе има четири гола. АЕК Ларнака со 1-0 го победи Олимпијакос Никозија, голот го постигна Тричковски од пенал. Тој беше стрелец и на мечевите против Докса (1-1), Омонија (2-1) и Пафос (1-1) во првите три кола. АЕК Ларнака

Тричковски не запира со голови: Четврти гол на четвртиот меч во новата сезона (ВИДЕО)

Тричковски не запира со голови: Четврти гол на четвртиот меч во новата сезона (ВИДЕО)

Доскорешениот македонски репрезентативец Иван Тричковски не запира со голови на стартот на новата сезона на Кипар, откако вечерва погоди и четврти пат во четвртиот меч за АЕК Ларнака, за триумфот со 1-0 против Олимпијакос Никозија. Откако стартуваше новата сезона, Тричковски не пропушти да даде гол, па после Докса (1-1), Омонија (2-1) и Пафос (1-1),

ВИДЕО: Тричковски го постигна победничкиот гол за АЕК Ларнака

ВИДЕО: Тричковски го постигна победничкиот гол за АЕК Ларнака

ВИДЕО: Тричковски го постигна победничкиот гол за АЕК Ларнака Ф.К. Пред 5 минути Македонскиот напаѓач Иван Тричковски го запиша и четвртиот погодок сезонава за АЕК Ларнака/Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH Денеска во четвртото коло од најсилното кипарско првенство составот на АЕК Ларнака со резултат 1:0 славеше над Олимпијакос Никозија. Стрелец на единствениот

ВИДЕО: Тричко изнуди и реализира пенал, за „четири од четири“ во новата сезона

ВИДЕО: Тричко изнуди и реализира пенал, за „четири од четири“ во новата сезона

Сега веќе поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски продолжи да погодува во кипарското првенство. Овојпат, Тричко беше стрелец на единствениот гол со кој донесе победа за АЕК Ларнака против Олимпијакос Никозија (1-0) во четвртото коло. Во изедначен и тврд натпревар, искусниот напаѓач во 72. минута прво изнуди, а потоа го реализираше пеналот

Македонецот не запира: Тричко одново тресе за победа на АЕК Ларнака!

Македонецот не запира: Тричко одново тресе за победа на АЕК Ларнака!

Иван Тричковски навистина не знае за доста. Четврти меч во првенството на Кипар и четврти гол. Нашиот некогашен репрезентативец вечерва за својот Аек Ларнака реализираше пенал во 72.минута против Олимпијакос Никозија за водство од 1:0 и за победа на неговиот тим. Со овој гол Тричко изби на врвот на листата на стрелците во елитната лига на Кипар, додека