притисни ентер »

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата

Лазаров и Нант со голем пресврт до куп победа против Данкерк

Лазаров и Нант со голем пресврт до куп победа против Данкерк

Екипата на Нант на македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров успеа да слави над Данкерк со 22-20 во вечерашниот меч од четвртфиналето на Лига Купот на Франција. Кире и другарите лошо го одиграа првиот дел кој го завршија со негатива од пет погодоци (14-9) за да по паузата излезе сосема друга екипа на теренот. Имено гостите одиграа пред се фантастично

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Лазаров број 1 во Нант за ноември

Кирил Лазаров е најдобриот ракометар на Нант за месец ноември. Најдобриот македонски ракометар освои 38,9% од гласовите на навивачите на францускиот клуб, а во конкуренција беа Никола Турне, Рок Овничек и Ајмерик Мине. Лазаров во ноември реализираше 10 голови во ЕХФ купот и 15 во најсилната француска лига вклучувајќи го и решавачкиот погодок во победата