притисни ентер »

Мурињо: Страста на навивачите на Рома ме убедија да дојдам на „Олимпико“

Мурињо: Страста на навивачите на Рома ме убедија да дојдам на „Олимпико“

Рома го именува Жозе Мурињо за нов тренер од идната сезона. Веднаш по објавувањето на клубот се обрати и португалскиот стратег кој притоа потпиша тригодишна соработка со популарната „волчица“. Со тоа Мурињо се враќа во Италија, а претходно работеше во Интер со кого освои тројна круна во 2010 година (ЛШ, Серија А и Купот). „ И благодарам на Рома што

Мурињо официјално нов тренер на Рома од идната сезона

Мурињо официјално нов тренер на Рома од идната сезона

По дефинитивното за заминување на Фонсека, актуелниот тренер на Рома по крајот на сезонава, на негово место на клупата на овој легендарден Римски клуб, доаѓа ни повеќе ни помалку туку Жозе Мурињо. „Специјалниот“ не беше долго време без ангажман по отказот во Тотенхем и онаа ситуација со Суперлигата. Ја презима екипата на Рома на стартот на следната

Официјално Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

Официјално Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

Официјално Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома Италијанскиот фудбалски клуб Рома објави дека нов тренер на оваа екипа е Португалецот Жозе Мурињо. Клубот на социјалните медиуми обелодени оскудна информација дека Мурињо ќе биде предводник на Рома за сезоната 2021/22. Не се познати деталите од договорот, но со сигурност американските сопственици издвоиле

Капело: На Рома не и е доволен само Мурињо

Капело: На Рома не и е доволен само Мурињо

Легендарниот италијански тренер Фабио Капело денес во медиумите ја коментираше веста дека Жозе Мурињо ќе биде нов тренер на Рома. Капело е важно име во историјата на Рома затоа што со римскиот клуб ја освои титулата шампион во 2001 година, а околу доаѓањето на Мурињо во Рим не е оптимистичен. „Само одличен тренер не е доволен за успех. На Рома и се

Жозе Мурињо наредната сезона ќе ја предводи Рома

Жозе Мурињо наредната сезона ќе ја предводи Рома

Рома најдоа тренер за наредната сезона. Клубт на својот профил на Твитер, објави дека нов тренер ќе биде Жозе Мурињо. „Среќни сме што можеме да објавиме дека постигнавме договор со Жозе Мурињо. Од сезоната 2021/22 тој ќе биде нашиот нов тренер“, стои во објавата. Рома претходно објави дека Паоло Фонсека ќе ја заврши сезоната и потоа ќе го напушти клубот

Мурињо: Амбициите на сопствениците и пасијата на фановите се причините што ќе бидам тренер на Рома

Мурињо: Амбициите на сопствениците и пасијата на фановите се причините што ќе бидам тренер на Рома

Жозе Мурињо ја даде првата изјава откако беше соопштено дека од следната сезона ќе биде нов тренер на Рома. Се шпекулираше дека Сари е прв кандидат за нов тренер на римската волчица, но изненадувачки денеска Мурињо беше назначен за нов тренер на Рома. Преговорите се случувале во екстремна тајност ако се знае дека ниту еден медиум во последниве денови

Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

„Среќни сме што ја објавивме зделката со Жозе Мурињо, кој потпиша договор со нашиот клуб пред сезоната 2021/2022“, објавија на социјалните мрежи од Рома. Португалецот по 11 години се врати во Серија А, која ја напушти по освојувањето на Лигата на шампионите, Купот на Италија и првото место во Серија А со Интер. "После низата состаноци со сопствениците

Мурињо: Страста на навивачите на Рома ме убедија да дојдам на „Олимпико“

Мурињо: Страста на навивачите на Рома ме убедија да дојдам на „Олимпико“

Рома го именува Жозе Мурињо за нов тренер од идната сезона. Веднаш по објавувањето на клубот се обрати и португалскиот стратег кој притоа потпиша тригодишна соработка со популарната „волчица“. Со тоа Мурињо се враќа во Италија, а претходно работеше во Интер со кого освои тројна круна во 2010 година (ЛШ, Серија А и Купот). „ И благодарам на Рома што

Мурињо: Пасијата на фановите е причината поради која прифатив да бидам тренер на Рома

Мурињо: Пасијата на фановите е причината поради која прифатив да бидам тренер на Рома

Жозе Мурињо ја даде првата изјава откако беше соопштено дека од следната сезона ќе биде нов тренер на Рома. Се шпекулираше дека Сари е прв кандидат за нов тренер на римската волчица, но изненадувачки денеска Мурињо беше назначен за нов тренер на Рома. Преговорите се случувале во екстремна тајност ако се знае дека ниту еден медиум во последниве денови

Ефект Мурињо: Акциите на Рома доживеаа огромен скок

Ефект Мурињо: Акциите на Рома доживеаа огромен скок

Веста на денот денес пристигна од Рим, Жозе Мурињо ќе ја води Рома од наредната сезона. Буквално од никаде, како бомба одекна веста дека Мурињо ќе ја превземе Рома без претходно да има некакви шпекулации. Ретко кој очекуваше дека тоа ќе се случи, но ако некој вложел во акциите на Рома само пет минути пред веста да биде објавена брзо ќе заработел добра

Директорот на Рома објасни зошто се одлучија за Мурињо

Директорот на Рома објасни зошто се одлучија за Мурињо

Фудбалска вест број еден денеска е именувањето на Жозе Мурињо за нов тренер на Рома. „Римската волчица“ само што му врачи отказ на Паоло Фонсека, за нов тренер е назначен Мурињо, а спортскиот директор Тијаго Пинто за „Тутоспорт“ ја објасни објасни одлуката. – Кога ни се укажа можност да го ангажираме Жозе, не чекавме ниту еден момент. Веднаш ја искористивме

Мурињо ќе биде нов тренер на Рома

Мурињо ќе биде нов тренер на Рома

Жозе Мурињо се враќа во италијанскиот фудбал по 11 години и од ова лето ќе биде тренер на Рома. Португалецот доаѓа на местото на својот сонародник Пауло Фонсека, кој денеска објави дека ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Мурињо, кој беше отпуштен од Тотенхем на 19 април, потпиша тригодишен договор со Рома, која моментално е седма на

Жозе Мурињо е нов тренер на Рома

Жозе Мурињо е нов тренер на Рома

Португалецот Жозе Мурињо е нов тренер на Рома, потврдија од италијанскиот клуб. Тој потпиша договор и ќе ја води „римската волчица“ во наредните три години. Мурињо ќе седне на местото на Пауло Фонсека, кој на крајот на сезоната ќе си замине. Ваквиот трансфер за многумина е изненадување, со оглед на тоа што досега никој ништо не знаеше, ниту, пак, имаше

Мурињо официјално нов тренер на Рома од идната сезона

Мурињо официјално нов тренер на Рома од идната сезона

По дефинитивното за заминување на Фонсека, актуелниот тренер на Рома по крајот на сезонава, на негово место на клупата на овој легендарден Римски клуб, доаѓа ни повеќе ни помалку туку Жозе Мурињо. „Специјалниот“ не беше долго време без ангажман по отказот во Тотенхем и онаа ситуација со Суперлигата. Ја презима екипата на Рома на стартот на следната

Рома: Кога ни се укажа шанса ни секунда не размислувавме за Жозе

Рома: Кога ни се укажа шанса ни секунда не размислувавме за Жозе

Жозе Мурињо од наредната сезона ќе биде нов тренер на Рома, оваа вест денес ја потврдија од римскиот клуб. Португалецот се огласи и објасни зошто и објасни како одлучил да ја избере Рома (тука) . Спортскиот директор на Рома пак, Тијаго Пинто за „Тутоспорт“ зборуваше за идејата да го ангажираат Мурињо. „Кога ни се укажа шанса да го доведеме Жозе не

Интер и Мурињо следната сезона ќе бидат ривали, „специјалниот“ е нов тренер на Рома!

Интер и Мурињо следната сезона ќе бидат ривали, „специјалниот“ е нов тренер на Рома!

Рома попладнево соопшти дека има договор со Жозе Мурињо за „специјалниот" да го превземе кормилото на тимот, се работи за соработка со трајност до 2024 година. Жозе Мурињо пред некој ден изјави дека е професионалец и дека нема да размислува двапати доколку добие понуда од ривал на Интер. Португалецот остана доследен на зборот па следната сезона одново