притисни ентер »

Морничава сцена – ајкула загриза алигатор

Морничава сцена – ајкула загриза алигатор

Авторот на видеото бил на одмор во популарна туристичка област кога здогледал опасен алигатор како плива во близина на брегот, пренесува Дејли Меил. Заинтересираните набудувачи почнаа да фрлаат риба во водата за да го нахранат алигаторот, но наскоро се појавила ајкула која го нападнала. Алигаторот ја истресе ајкулата од себе, пред напаѓачот да се повлече