притисни ентер »

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодишната Евровизија

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодишната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај. Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, претставниците на Мадона соопштиле дека оваа голема поп ѕвезда сепак ќе настапи во ревијалниот дел на финалната

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија

Мадона сепак ќе настапи во финалето на овогодинешната Евровизија

Кралицата на поп-музиката како што многумина ја нарекуваат, Мадона, сепак ќе настапи на финалето на овогодинешната Евровизија која ќе се одржи на 18-ти мај. Иако нејзиниот настап беше ставен под знак прашалник заради конфликтот околу договорот, претставниците на Мадона соопштиле дека оваа голема поп ѕвезда сепак ќе настапи во ревијалниот дел на финалната

ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

ПРИСТИГНА И МАДОНА ВО ИЗРАЕЛ: Пејачката се подготвува за настап на Евросонг!

– Поп пејачката Мадона пристигна во Израел, каде што треба да настапи на Евросонг во саботата, на 18-ти мај, пред финалниот натпревар за најдобра песна. Мадона пристигна во Израел во вторникот вечерта по шпekулациите дека може да го oткaже нејзиниот настап поради нecогласување околу плаќањето или пoвик на палecтинците да го бojкотира настапот, пренесува

(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа . На аеродромот ја пречекаа и организаторите на Евровизија, иако нејзиниот настап засега не е сигурен, оти нема потпишано договор со Европската радиодифузна

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг ФОТО

Мадона пристигна во Тел Авив, дали ќе пее на финалната вечер на Евросонг ФОТО

Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Поп-кралицата Мадона (60) штотуку пристигна во Тел Авив, Израел, со приватен авион. Нејзината огромна придружба, вклучувајќи ги и нејзините танчaри и музичари, беше на нејзиниот авион. Мадона веднаш отишла во нејзиниот хотел. Како што потврдува весникот

(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

(Фото) Мадона дојде во Тел Авив, уште не се знае дали ќе пее на Евровизија

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу танчери и соработници, пишува DrownedMadonnа . На аеродромот ја пречекаа и организаторите на Евровизија, иако нејзиниот настап засега не е сигурен, оти нема потпишано договор со Европската радиодифузна

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Поп ѕвездата синоќа пристигна во Израел за да гостува на финалето на Евровизија во сабота. Поп ѕвездата Мадона со приватен авион слета синиќа на аеродромот во Бен Гурион, носејќи шешир во обид да се спаси од папараците да го сликаат нејзиното лице. Сместена е во хотелот „Дан“, а за неа и нејзината екипа е резервиран целиот петти кат. Кралицата на поп-музиката

Мадона пристигна во Тел Авив

Мадона пристигна во Тел Авив

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Како што беше најавено од организаторите на „Евровизија 2019“, поп кралицата Мадона синоќа доцна слета на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, за да учествува на финалното шоу, потврди весникот „Д Тајмс оф Израел“. Мадона пристигна со бел приватен авион, а освен од организаторите на фестивалот, ја

Сè уште по знак прашалник: Мадона ја повикаа на бојкот, еве што кажа денес за доаѓањето на Евровизија

Сè уште по знак прашалник: Мадона ја повикаа на бојкот, еве што кажа денес за доаѓањето на Евровизија

фото:Инсатграм/мадона Поп дивата Мадона треба да настапи на годинешната Евровизија во Тел Авив, која се одржува од 14-ти до 18-ти мај, меѓутоа како се наведува во одредени медиуми, нејзиниот настап е „под знак прашалник“, поради тоа што договорот се уште не е официјализиран. Издавачите на Мадона го најавија нејзиниот настап кон почетокот на април 

Евросонг: Мадона ќе слета со приватен авион, ама нема потпишано договор со ЕБУ

Евросонг: Мадона ќе слета со приватен авион, ама нема потпишано договор со ЕБУ

Израел – Поп-ѕвездата Мадона ќе слета во Израел денес со придружба од 135 луѓе, пред нејзините планирани перформанси за време на финалето на Евровизија в сабота вечер. Но извршниот продуцент на Евровизија, Џон Ола Санд, рече дека нејзиниот настап сè уште не е потврден бидејќи Европската радиодифузна унија (ЕБУ) нема потпишано договор со нејзиниот тим

Мадона: Ми се крши срцето и уништена сум

Мадона: Ми се крши срцето и уништена сум

Движењето за бојкот, откажувањето од финансирање и санкциите против Израел, предводено од Палестинците, ги повикаа уметниците да го бојкотираат напреварот за избор на песна Евровизија. Кралицата на поп музиката Мадона (60), по повод нејзиниот долгоочекуван настап на финалната вечер на „Евровизија“ во сабота во Тел Авив, изјави дека таа секогаш ќе се

Мадона ќе настапи на Евровизија

Мадона ќе настапи на Евровизија

Кралицата на поп-музиката, Мадона, ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот, на кој ќе настапат музичари од 41 земја. Ќе настапи и израелската пејачка

Ништо од МАДОНА на Евровизија!

Ништо од МАДОНА на Евровизија!

Најавениот настап на Мадона на Евровизија можно е да не се случи бидејќи домаќините се уште не потпишале договор! Сомнеж врз информацијате дека кралицата на попот ќе се појави на сцената во Тел Авив фрли извршниот директор на Евровизија Џон Ола Санд кој рече: "Европската радиодифузна унија никогаш не го потврди настапот на Мадона. Ако немаме потпишан

Мадона ќе настапи на Евровизија

Мадона ќе настапи на Евровизија

Кралицата на поп-музиката, Мадона, ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот, на кој ќе настапат музичари од 41 земја. Ќе настапи и израелската пејачка

Ништо од МАДОНА на Евровизија!

Ништо од МАДОНА на Евровизија!

Најавениот настап на Мадона на Евровизија можно е да не се случи бидејќи домаќините се уште не потпишале договор! Сомнеж врз информацијате дека кралицата на попот ќе се појави на сцената во Тел Авив фрли извршниот директор на Евровизија Џон Ола Санд кој рече: "Европската радиодифузна унија никогаш не го потврди настапот на Мадона. Ако немаме потпишан

Мадона ќе настапи на Евровизија

Мадона ќе настапи на Евровизија

Кралицата на поп музиката Мадона ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот на кој ќе настапат музичари од 41 земја. Ќе настапи и израелската пејачка Нета

Мадона ќе настапи на Евровизија

Мадона ќе настапи на Евровизија

Кралицата на поп-музиката, Мадона, ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот, на кој ќе настапат музичари од 41 земја. Ќе настапи и израелската пејачка

Промена на планот: Мадона сепак нема да се појави на Евровизија?!

Промена на планот: Мадона сепак нема да се појави на Евровизија?!

Учеството на Мадона на натпреварот за песна на Евровизија е под знак прашалник, објави Би-БиСи. Извршниот директор на конкурсот, Џон Ола Сенд потврди дека учеството на американската ѕвезда не е усогласено, односно таа не може да излезе на сцената за песна на „Евровизија“. Во април, американски и британски извори блиски до Мадона, изјавија дека пејачката

Мадона не се согласува со бојкот на Евровизија

Мадона не се согласува со бојкот на Евровизија

Поп дивата Мадона ја бранеше својата одлука да настапи на Изборот за песна на Евровизија, кој неделава се одржува во Тел Авив, истакнувајќи дека никогаш нема да престане да изведува музика со цел да одговара на нечија политичка програма. Пропалестински активисти ја обвинија Мадона за „уметнички апартхејд“, инсистирајќи да го бојкотира натпреварувањето

Неизвесен настапот на Мадона на Евровизија (ВИДЕО)

Неизвесен настапот на Мадона на Евровизија (ВИДЕО)

Извршниот директор на Евровизија, Џон Ола Санд, рече: "Европската радиодифузна унија никогаш не го потврди настапот на Мадона . Ако немаме потпишан договор, таа не може да настапи на нашата сцена . Натпреварот се одржува во Тел Авив во Израел на 18-ти мај.Настапот  на Мадона беше најавен од нејзините американски и британски публицисти во април. Тие