притисни ентер »

Голеада во Саутемптон

Голеада во Саутемптон

Англија и Косово пак, одиграа интересен меч во Саутемптон, во кој домаќините славеа со 5:3 за четврта победа во четврти меч и во исто време нанесувајќи им го првиот пораз на Косовците од 2017 година. Ваљон Бериша во самиот старт на натпреварот донесе водство за Косовците, но Рахим Стерлинг веќе во осмата минута израмни на 1:1, пред Хери Кејн во 19

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

(ВИДЕО) Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

(ВИДЕО) Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

Играчот на Косово не можеше да одолее а да не даде гол, па што ако беше во неговата мрежа (ВИДЕО)

Играчот на Косово не можеше да одолее а да не даде гол, па што ако беше во неговата мрежа (ВИДЕО)

Англија го победи Косово со 5-3 во еден супер ефикасен меч на Сент Мери. Од погодоците посебно внимание предизвика автоголот на гостите. Третиот гол на Англија беше дело на Мергим Војвода кој си ја затресе сопствената мрежа. Но тоа го направи на неверојатен начин. Што друго да се каже освен дека човекот се најде во идеална позиција да даде гол и не

Косово го даде најбрзиот гол на Англија во последните 26 години – во 34та секунда

Косово го даде најбрзиот гол на Англија во последните 26 години – во 34та секунда

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

Автоголот на Косово: Се најде во многу добра позиција, штета да не даде гол! (ВИДЕО)

Автоголот на Косово: Се најде во многу добра позиција, штета да не даде гол! (ВИДЕО)

Англија го победи Косово со 5-3 во еден супер ефикасен меч на Сент Мери. Од погодоците посебно внимание предизвика автоголот на гостите. Третиот гол на Англија беше дело на Мергим Војвода кој си ја затресе сопствената мрежа. Но тоа го направи на неверојатен начин. Што друго да се каже освен дека човекот се најде во идеална позиција да даде гол и не

ЕУРО 2020: Гордиот Албион прими најбрз гол од Косово во последните 26 години

ЕУРО 2020: Гордиот Албион прими најбрз гол од Косово во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

ЕУРО 2020: Гордиот Албион прими најбрз гол од Косово во последните 26 години

ЕУРО 2020: Гордиот Албион прими најбрз гол од Косово во последните 26 години

Англија синоќа на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион“ во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Англија на дуелот со Косово во меч од квалификациите за ЕУРО 2020 прими гол во 34 секунда. Ова е најбрз примен гол на „Гордиот Албион” во последните 26 години. Стрелец на погодокот беше фудбалерот на Лацио, Валон Бериша. Натпреварот заврши со победа на Англија 5:3. Најбрзиот гол англиската репрезентација го прими во ноември 1993 година. Тогаш во квалификациите

Англија не памети вакво нешто: Косово во „колевката на фудбалот“ играше како дома

Англија не памети вакво нешто: Косово во „колевката на фудбалот“ играше како дома

Фудбалските репрезентации на Англија и Косово одиграа спектакуларен дуел со осум гола во Саутемптон (5-3), а гостинската репрезентација имаше невидена поддршка и „гордиот албион“ доживеа нешто што не памети. Околу 20.000 навивачи на Косово дојдоа во Саутемптон од цела Англија, за да го бодрат националниот тим. Според информациите од Островот, нешто

Косово импресионираше на „Сент мери“, но Англија запиша голема победа

Косово импресионираше на „Сент мери“, но Англија запиша голема победа

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на Герет Саутгејт го сруши Косово со 5:3. Дуелот на „Сент Мери“ започна шокантно за домаќините бидејќи Валон

Роналдо со неверојатниот 54. хет-трик во кариерата, Англија и Косово во меч со осум гола (видео)

Роналдо со неверојатниот 54. хет-трик во кариерата, Англија и Косово во меч со осум гола (видео)

Кристијано Роналдо постигна четири гола за да помогне актуелниот европски шампион да се врати на вистински пат во квалификациите за Евро 2020 со 5:1 победа на гости кај Литванија, додека Англичаните во луд меч со осум гола со 5:3 го совладаа сензационалното Косово. Ова е неверојатен 54. хет-трик во богатата кариера на Португалецот, уште еден рекорд

Косово импресионираше на „Сент Мери“, но Англија запиша голема победа

Косово импресионираше на „Сент Мери“, но Англија запиша голема победа

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на Герет Саутгејт го сруши Косово со 5:3. Дуелот на „Сент Мери“ започна шокантно за домаќините бидејќи Валон

Роналдо со неверојатниот 54. хет-трик во кариерата, Англија и Косово во меч со осум гола (видео)

Роналдо со неверојатниот 54. хет-трик во кариерата, Англија и Косово во меч со осум гола (видео)

Кристијано Роналдо постигна четири гола за да помогне актуелниот европски шампион да се врати на вистински пат во квалификациите за Евро 2020 со 5:1 победа на гости кај Литванија, додека Англичаните во луд меч со осум гола со 5:3 го совладаа сензационалното Косово. Ова е неверојатен 54. хет-трик во богатата кариера на Португалецот, уште еден рекорд

Косово импресионираше на „Сент мери“, Гордиот Албион не дозволи сензација

Косово импресионираше на „Сент мери“, Гордиот Албион не дозволи сензација

Англија повторно го победи својот конкурент во квалификациите во групата „А“ и речиси си обезбедија пласман за Европското првенство следната година. Откако пред неколку дена, „Трите лава“ постигнаа четири гола против Бугарија, сега селекцијата на Герет Саутгејт го сруши Косово со 5:3. Дуелот на „Сент Мери“ започна шокантно за домаќините бидејќи Валон

Косово даде три гола, но тоа не беше доволно ниту за бод против Англија (ВИДЕО)

Косово даде три гола, но тоа не беше доволно ниту за бод против Англија (ВИДЕО)

Косово и даде три гола на Англија, но прими пет и тоа сите во првото полувреме, Англичаните со 5-3 го добија супер ефикасниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Англија и Косово го одиграа најинтересниот натпревар во денешните дуели од квалификациите. Косово поведе уште во првата минута преку Бериша, но само како да ги наулти Англичаните кои до крајот

Крај на позитивната серија: Англија го демолираше Косово во едно полувреме (Видео)

Крај на позитивната серија: Англија го демолираше Косово во едно полувреме (Видео)

Репрезентацијата на Косово отпатува во Саутемптон со фасцинантна серија од 15 натпревари без пораз, но иако селекторот си остана на своето и се придружуваше до офанзивниот фудбал, новоформираната селекција брзо ја научи лекцијата во првото полувреме. Изненадувачки, Косово поведе и на жешкото гостување со 0:1 поради големата грешка која ја направија

Косово даде три гола на Сент Мери но си оди со пораз од Англија (ВИДЕО)

Косово даде три гола на Сент Мери но си оди со пораз од Англија (ВИДЕО)

Косово и даде три гола на Англија, но прими пет и тоа сите во првото полувреме, Англичаните со 5-3 го добија супер ефикасниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Англија и Косово го одиграа најинтересниот натпревар во денешните дуели од квалификациите. Косово поведе уште во првата минута преку Бериша, но само како да ги наулти Англичаните кои до крајот