притисни ентер »

iPhone 12 само во Франција ќе пристигнува со слушалки

iPhone 12 само во Франција ќе пристигнува со слушалки

МОБИЛНИ , Тренди iPhone 12 само во Франција ќе пристигнува со слушалки 2 минути 0 0 Во една земја, и покрај најавите на Apple, слушалките ќе доаѓаат во пакет iPhone 12 моделите. на официјалното претставување, Apple објави дека новите модели на iPhone 12 нема да доаѓаат со слушалки и полнач, што предизвика многу незадоволство кај корисниците, но им

iPhone 12 само во Франција ќе пристигнува со слушалки

iPhone 12 само во Франција ќе пристигнува со слушалки

Во една земја, и покрај најавите на Apple, слушалките ќе доаѓаат во пакет iPhone 12 моделите. на официјалното претставување, Apple објави дека новите модели на iPhone 12 нема да доаѓаат со слушалки и полнач, што предизвика многу незадоволство кај корисниците, но им даде и на ривалите добра шанса да ги имаат за што да им се „фатат“. Во Франција, сепак,

iPhone 12 според тестовите има побавен процесор од iPhone 11

iPhone 12 според тестовите има побавен процесор од iPhone 11

Синтетичките бенчмарк тестови откриваат нови проблеми за последната генерација на iPhone 12 смартфони кои дури имаат побавни перформанси на процесорот во споредба со ланскиот модел iPhone 11. На сајтот Antutu се гледа дека А14 Bionic процесорот е „успорен“ односно во делот за GPU има послаби резултати споредено со iPhone 11 кој работи со А13 процесорот

Први бенчмаркинг резултати за iPhone 12 и 12 Pro!

Први бенчмаркинг резултати за iPhone 12 и 12 Pro!

Новите iPhone 12 уреди се сметаат за едни од најмоќните смартфони кои се достапни во моментот на пазарот. Да погледнеме дали тоа е навистина така:. Само неколку дена по официјалното најавување се појавија првите бенчмаркинг резултати за iPhone 12 и iPhone 12 Pro. Тестовите беа направени на AnTuTu со A14 процесорот на Apple. iPhone 12 vs iPhone 12 Pro: 564899

iPhone 12 и iPhone 12 Pro не импресионираат на Antutu тестовите

iPhone 12 и iPhone 12 Pro не импресионираат на Antutu тестовите

МОБИЛНИ , Топ iPhone 12 и iPhone 12 Pro не импресионираат на Antutu тестовите 5 минути 0 0 Apple пред два дена ја претстави iPhone 12 линијата, а сега стандардниот iPhone 12 и iPhone 12 Pro моделите се појавија на AnTuTu бенчмарк, давајќи увид во синтетичките перформанси. Двата iPhone 12 модела ги покренува A14 Bionic чипсет, иако овие сирови резултати

iPhone 12 не импресионира на првите бенчмарк тестови

iPhone 12 не импресионира на првите бенчмарк тестови

Новите смартфони iPhone 12 и iPhone 12 Pro ги направија првите бенчмарк тестови за работата на процесорот и иако се очекуваше многу понапредни перформанси, овој пат резултати не се импресионирачки. Сите модели на iPhone 12 работат со новиот A14 Bionic процесор со 5nm технологија, но и со него смартфоните имаат пониски резултати од уреди кои работат