притисни ентер »

Новата Toyota Supra GR 2.0

Новата Toyota Supra GR 2.0

Toyota во март ќе ја претстави петтата генерација на Supra во комбинација со 2,0-литарски четирицилиндричен турбобензински мотор и на купувачите во Европа. Некогаш ексклузивно резервирана за домашниот, јапонски пазар, Toyota Supra GR 2.0 сега може да се нарача и во Европа. „Производството ќе започне наскоро“, велат од Toyota, а датумот за почеток на

Toyota Supra GR со 2,0-литарски турбомотор пристигнува во Европа

Toyota Supra GR со 2,0-литарски турбомотор пристигнува во Европа

Toyota во март ќе ја понуди петтата генерација на Supra во комбинација со 2,0-литарски четирицилиндричен турбобензински мотор и на купувачите во Европа Некогаш ексклузивно резервирана за домашниот, јапонски пазар, Toyota Supra GR 2.0 сега може да се нарача и во Европа. „Производството ќе започне наскоро“, велат од Toyota, а датумот за почеток на продажба

Европската Супра ќе доаѓа со 2.0 БМВ мотор

Европската Супра ќе доаѓа со 2.0 БМВ мотор

По 3.0 литарскиот шестоцилиндарски мотор, Тојота од БМВ го зеде за Супра и четвороцилиндарскиот 2.0 литарски агрегат. Со овој погон „GR“ Супра ќе развива 258 коњски сили кои ќе и овозможуваат забрзување од 0 до 100 км/ч за 5,2 секунди. Полесниот и покомпактен мотор ја намали вкупната тежина на автомобилот за 100 килограми што донесува совршен баланс