притисни ентер »

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ заздраве од коронавирусот и пополека се враќа на спортските обврски. Тој денеска тренираше на својот тренинг центар на Дорчол. Тој после точно две недели во изолација, се врати на терените и наскоро треба да направи распоред за продолжување на сезоната. Ѓоковиќ и неговата сопртуга беа позитивни на тест на

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ заздраве од коронавирусот и пополека се враќа на спортските обврски. Тој денеска тренираше на својот тренинг центар на Дорчол. Тој после точно две недели во изолација, се врати на терените и наскоро треба да направи распоред за продолжување на сезоната. Ѓоковиќ и неговата сопртуга беа позитивни на тест на

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се врати на теренот по пауза од 14 дена поради позитивниот тест на коронавирус. Ѓоковиќ направи целосна тренинг сесија со Виктор Троицки, на неговата академија во Дорчол и во моментов се чувствува добро. – Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен. Планирам да ги играм Мадрид, Рим и Ролан Гарос во септември,

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен

Белград, 7 јули 2020 () – Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, се врати на теренот по пауза од 14 дена поради позитивен тест за коронавирусот. Ѓоковиќ направи целосна тренинг сесија со Виктор Троицки, на неговата академија во Дорчол и во моментов се чувствува добро. – Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен. Планирам да ги играм Мадрид, Рим

ФОТО: „Шампионот се врати“, короната е минато - Ѓоковиќ почна да тренира

ФОТО: „Шампионот се врати“, короната е минато - Ѓоковиќ почна да тренира

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се врати на тренинзите во својот тениски центар, откако беше тестиран позитивно на коронавирусот. Србинот и останатите тенисери кои настапуваа на турнирот „Адрија Тур“, кој беше во организација на Новак, мораа во карантин по неколкуте заразени и меѓусебните контакти во Белград и Задар. Ѓоковиќ беше во самоизолација

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Новак повторно на терен по двонеделна изолација

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ заздраве од коронавирусот и пополека се враќа на спортските обврски. Тој денеска тренираше на својот тренинг центар на Дорчол. Тој после точно две недели во изолација, се врати на терените и наскоро треба да направи распоред за продолжување на сезоната. Ѓоковиќ и неговата сопртуга беа позитивни на тест на