притисни ентер »

Кривична за скопјанец кој украл лаптоп и докуманти од БМВ

Кривична за скопјанец кој украл лаптоп и докуманти од БМВ

Скопјанец кој се стекнал со противправна имотна корист од околу 27.000 денари ќе се соочи со кривична. СВР Скопје, Единица за внатрешни работи - Одделение за криминалистички работи за Аеродром и Драчево поднесе кривична пријава против Н.Д.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“,  согласно  член 236

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на  14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булевар АСНОМ, со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на  14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булевар АСНОМ, со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Кривична за скопјанец кој обил џип „бе-ем-ве“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на  14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булевар АСНОМ, со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски

Кривична за скопјанец што обил џип „бмв“

Кривична за скопјанец што обил џип „бмв“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на 14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булеварот АСНОМ со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски

Скопјанец искршил стакло од џип, па извршил кражба

Скопјанец искршил стакло од џип, па извршил кражба

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на  14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булевар АСНОМ, со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски

Кривична за скопјанец кој обил џип „бмв“

Кривична за скопјанец кој обил џип „бмв“

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како што информираат од МВР, скопјанецот на 14 септември минатата година на паркинг меѓу два хотела на булеварот АСНОМ со тврд предмет скршил стакло на џип „бмв-х6“, со кавадаречки регистарски