притисни ентер »

ВИДЕО: Ѓоковиќ напиша порака во чест на Коби Брајант

ВИДЕО: Ѓоковиќ напиша порака во чест на Коби Брајант

Новак Ѓоковиќ по победата над Милош Раониќ во четвртфиналето на Австралија Опен на теренот емотивно се сруши по прашањето на Џон Мекенро околу загубата на Коби Брајант. Коби даде изјава со иницијалите “КБ” и броевите “8” и “24” на тренерката како јасна порака за Брајант. Беше еден од најголемите спортисти на сите времиња, восхитувајќи ме мене но и

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Ноле ги напиша иницијалите на Брајант и броевите, додаде „Те сакам Гиги“ како посвета на ќерката на Коби и сето тоа го заокружи во едно срце. Српскиот тениски ас моментно се натпреварува на првиот грен слем сезонава, тој се пласираше во полуфиналето на „Австралија опен“ после триумфот над Милош Раонич. Новак Ѓоковиќ даваше изјава со иницијали „КБ“

Ѓоковиќ не можеше да ги скрие солзите (Видео)

Ѓоковиќ не можеше да ги скрие солзите (Видео)

Новак Ѓоковиќ по победата над Милош Раониќ (6/4, 6/3, 7/6) во четврт-финалето на Австралија опен, низ солзи говорел за трагично загинатиот Коби Брајант. Ѓоковиќ на свој начин му одаде почит на легендарниот кошаркар. На неговата тренерка ги имаше иницијалите „КБ“ и бројките „8 и 24“’. „Беше еден од најголемите спортисти на сите времиња. Мене и на многу

Емотивна изјава на Новак за Коби

Емотивна изјава на Новак за Коби

Српскиот тениски ас го победи Милош Раониќ на Австралија опен, а потоа доби прашање за трагично загинатиот кошаркарскиот ас. Изјави дека се познавале 10 години, дека секогаш му бил тука за совет и поддршка и дека му бил пријател и ментор. На крај се расплака. „Не знам што би можел да кажам. Сите се изненадивме. Беше еден од најдобрите спористи во историјата

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Српскиот тенисер во четвртфиналето го победи Милош Раонич во три сета и си обезбеди пласман во полуфиналето каде го очекува пресметка со Рожер Федерер. По мечот, Ѓоковиќ на теренот имаше интервју со Џон Мекинро, а едно од прашањата беше поврзано со трагично загинатиот Коби Брајант. Коби и Новак беа големи пријатели и поради трагичната смрт на легендарниот

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

По пласманот во полуфиналето на АО, Новак Ѓоковиќ остави емотивна порака во чест на својот, како што го нарече, пријател и ментор, Коби Брајант и за неговата ќерка. „Не знам што да кажам… Ова е неочекувано! Тој беше еден од најдобрите спортисти на светот на сите времиња. Ме инспирираше мене и многу други луѓе. Ја имав таа среќа да имам лична врска

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

По пласманот во полуфиналето на АО, Новак Ѓоковиќ остави емотивна порака во чест на својот, како што го нарече, пријател и ментор, Коби Брајант и за неговата ќерка. „Не знам што да кажам… Ова е неочекувано! Тој беше еден од најдобрите спортисти на светот на сите времиња. Ме инспирираше мене и многу други луѓе. Ја имав таа среќа да имам лична врска

Ноле со солзи во очите: Коби беше мој ментор и пријател

Ноле со солзи во очите: Коби беше мој ментор и пријател

Новак Ѓоковиќ проговори за својот пријателски однос со Коби Брајант, после дуелот со Милош Раониќ. Српскиот тенисер заплака додека говореше за трагедијата во која страдаше кошаркарот со неговата ќерка. "He was there for me" @DjokerNole pays tribute to his late friend and mentor Kobe Bryant. #AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/k8sRHcBATw — #AusOpen (@AustralianOpen)

Ѓоковиќ се расплака додека зборуваше за Коби, па напиша оригинална порака на камерата (Видео)

Ѓоковиќ се расплака додека зборуваше за Коби, па напиша оригинална порака на камерата (Видео)

Новак Ѓоковиќ имаше навистина близок однос со Коби Брајант и Србинот отсекогаш велел дека легендата на Лејкерс е еден од неговите идоли од детството, па токму поради тоа, светскиот рекет број два оваа вечер во Мелбурн имаше големи потешкотии да говори за големата трагедија. Коби за жал го загуби животот на 41-годишна возраст во ужасната хеликоптерска

ВИДЕО: Српскиот ас со порака на камерата се збогува со Коби и неговата ќерка

ВИДЕО: Српскиот ас со порака на камерата се збогува со Коби и неговата ќерка

Новак Ѓоковиќ и покрај победата над Милош Раониќ беше видно разочаран и потресен по смртта на неговиот добар пријател Коби Брајант. Србинот пред мечот носеше тренерки со инцијалите на легендарниот кошаркар, а по мечот напиша порака за Коби и неговата ќерка. Djokovic paying tribute to his mentor & friend Kobe Bryant🙏❤️ pic.twitter.com/iX3cRspI0X —

ВИДЕО: Ѓоковиќ говореше за Коби Брајант, па заплака пред сите

ВИДЕО: Ѓоковиќ говореше за Коби Брајант, па заплака пред сите

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го одбележа мечот во четвртфиналето на Австралијан опен кога на теренот се појави со тренерка посветена на трагично починатиот кошаркар Коби Брајант, со кој биле големи пријатели, а после мечот проговори за него. „Не знам што би можел да кажам.Ужасно сум изненаден, еден од најголемите спортисти на сите времиња,

Ѓоковиќ остави порака на камерата за Коби и неговата ќерка (ФОТО+ВИДЕО)

Ѓоковиќ остави порака на камерата за Коби и неговата ќерка (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ по победата против Милош Раониќ доби прашање од Џон Мекинро за смртта на Коби Брајант, по што Србинот не можеше да ги запре солзите. Пред мечот Србинот на тренерка ги носеше иницијалите и броевите на Коби од Лос Анџелес Лејкерс, а потоа во изјава потсети колку му бил добар пријател и идол. Ѓоковиќ потоа тргна кон соблекувалната, па целосно

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

Ѓоковиќ во солзи и со емотивна порака му оддаде чест на Коби (ФОТО+ВИДЕО)

По пласманот во полуфиналето на АО, Новак Ѓоковиќ остави емотивна порака во чест на својот, како што го нарече, пријател и ментор, Коби Брајант и за неговата ќерка. „Не знам што да кажам… Ова е неочекувано! Тој беше еден од најдобрите спортисти на светот на сите времиња. Ме инспирираше мене и многу други луѓе. Ја имав таа среќа да имам лична врска

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано загинатата кошаркарска легенда Коби Брајант. Ѓоковиќ и Брајант беа одлични пријатели и смртта

Ѓоковиќ зборуваше за Коби и се гушеше во солзи (видео)

Ѓоковиќ зборуваше за Коби и се гушеше во солзи (видео)

Новак Ѓоковиќ денес стигна до лесна победа против Раониќ и се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен, а победата му ја посвети на својот пријател Коби Брајант. Ѓоковиќ излезе на терен со тренерка на која беа иницијалите на легендарниот кошаркар, а добро е познато дека двајцата имаа одлични односи и беа големи пријатели. Србинот само неколку дена

ВИДЕО: Ѓоковиќ му оддаде почит на Коби, на терен излезе со тренерка со...

ВИДЕО: Ѓоковиќ му оддаде почит на Коби, на терен излезе со тренерка со...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ оддаде чест на трагично загинатиот Коби Брајант. Новак пред својот дуел од Австралија Опен против Милош Раониќ , излезе на теренот со натпис КБ 8-24. Објавата на Твитер профилот на Авдтралија опен: Tonight, it's @DjokerNole 's turn to honor the late Kobe Bryant. #AO2020 | #AusOpen pic.twitter.com/IDzxsWhm6i — #AusOpen(@AustralianOpen)

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

ВИДЕО: Ѓоковиќ со броевите на Брајант излезе на „Род Лејвер“ арена

Вториот светски рекет, Новак Ѓоковиќ во моментот игра меч против Милош Раониќ од четврфиналето на Австралија Опен, а Србинот влезе во низата славни спортисти кои му оддадоа почит на прерано загинатата кошаркарска легенда Коби Брајант. Ѓоковиќ и Брајант беа одлични пријатели и смртта на легендата на Лејкерс, страшно го погоди Ноле, кој му оддаде почит

Ноле со симоболите на Коби излезе на теренот пред дуелот со Раониќ

Ноле со симоболите на Коби излезе на теренот пред дуелот со Раониќ

Вториот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ кој во моментов го игра четвртфиналниот меч за одбрана на титулата на гренд-слем турнирот Австралија опен во Мелбурн, против Милош Раониќ, на „Род Лејвер арената“ излезе во специјално дизајнирана тренерка со иницијалите на неговиот пријател Коби Брајант, со броевите „8“ и „24“ и едно големо срце. Познато