притисни ентер »

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема Албанија . Станува збор за емисијата „Твоето лице звучи познато“, во кој учесниците добиваат најразлични задачи за да глумат некој познат лик. Фото: Дамир Дервишагиќ, Соња Спасиќ Од тогаш, па до сега

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“ (ФОТО)

Српската естрада бара протерување на Даниел Кајмакоски: „За него треба затвор“ (ФОТО)

Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и јавна личност во Србија која не го искоментира неговиот потег. Дел од српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти, наводно, го покажал двоглавиот

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор!

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор!

По срамниот скандалозен потег на Кајмакоски српската естрада му сврти грб: Марш од Србија, ова момче треба да заврши во затвор! Српската естрада веќе на големо два дена реагира на срамниот потег на Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти го покажа двоглавиот орел алудирајќи на

Јавните личности од српската естрада го прокоментираа скандалот со Даниел Кајмакоски во „ТЛЗП“

Јавните личности од српската естрада го прокоментираа скандалот со Даниел Кајмакоски во „ТЛЗП“

фото: принтскрин/јутуб Фотографијата на која Даниел Кајмакоски на снимањето на „ТЛЗП“ ги држи рацете во положба на двоглав орел, симбол на Албанија наиде на многу негативни коментари и критики. Тој се огласи преку својот „Фејсбук“ истакнувајќи дека не било намерно и не знаел дека тоа е симбол на Албанија. По случувањата во „ТЛЗП“, Даниел Кајмакоски

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмакоски

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмакоски

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски, стана популарен во регионот по учеството и победата во музичкото шоу Икс Фактор. Кајмакоски во моментов е дел од емисијата „Твоето лице звучи познато“, во продукција на „Емоушн“. Емисијата ужива огромна популарност во целиот регион, а Кајмаковски несвесно предизвика вистински скандал. Имено нашиот пејач за време

Реакција на Даниел Кајмакоски: „Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел“

Реакција на Даниел Кајмакоски: „Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел“

„Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас“, напиша популарниот пејач Данијел Кајмакоски откако се прошири веста дека тој „летал двоглав орел“ во Србија. „Пред втората емисија на ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ во Белград, кога во шминкерницата

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмаковски

Не е лесно да си јавна личност: Србија бесна на пејачот Даниел Кајмаковски

Македонскиот пејач Даниел Кајмаковски, стана популарен во регионот по учеството и победата во музичкото шоу Икс Фактор. Кајмаковски во моментов е дел од емисијата „Твоето лице звучи познато“, во продукција на „Емоушн“. Емисијата ужива огромна популарност во целиот регион, а Кајмаковски несвесно предизвика вистински скандал. Имено нашиот пејач за време

По случувањата во „ТЛЗП“, Даниел Кајмакоски со јавно соопштение ја обелодени вистината

По случувањата во „ТЛЗП“, Даниел Кајмакоски со јавно соопштение ја обелодени вистината

фото: принтскрин/јутуб Петатта сезона на регионалното музичко шоу „Твоето лице звучи познато“ започна пред една недела. Во оваа сезона нема нови учесници туку се учесници од претходните сезони, а меѓу нив и Даниел Кајмакоски, победникот на последната сезона. Меѓутоа, новата сезона на „ТЛЗП“ за Даниел почна бурно и со несакани случки кои можеби од една

Даниел Кајмакоски сакаат да го протераат од Србија – Пејачите се кренаа на нозе против него

Даниел Кајмакоски сакаат да го протераат од Србија – Пејачите се кренаа на нозе против него

Српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните нокти, наводно,  го покажал двоглавиот орел алудирајќи на Голема Албанија. Фотографиите од Кајмакоски веднаш наидоа на остра критика во соседството, па немаше пејач и јавна личност во Србија која не го

Кајмакоски: Добро знам што значи тој знак и токму поради тоа никогашне би навредил било кого

Кајмакоски: Добро знам што значи тој знак и токму поради тоа никогашне би навредил било кого

Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас, напиша на Фејсбук популарниот пејач Данијел Кајмакоски откако се прошири веста дека тој „летал двоглав орел“ во Србија. – Пред втората емисија на ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ во Белград, кога

Кајмакоски за наводниот „орел“: Навикнав на вадење од контекст, ама ова е крајно безoбpaзно и претерано

Кајмакоски за наводниот „орел“: Навикнав на вадење од контекст, ама ова е крајно безoбpaзно и претерано

72 Споделувања Share Tweet „До сите медиуми: Ова е единствена моја изјава во врска со случајот, досега не сум дал ниту една изјава за кој било медиум. Доколку сакате да ја пренесете вистината, ве молам објавете ја“, пишува македонскиот пејач Даниел Кајмакоски откако добар дел од српските медиуми го обвинија дека го покажувал албанскиот орел на подготовката

Се огласи КАЈМАКОСКИ: Македонец сум, не летав орел, ги покажував моите лакирани нокти

Се огласи КАЈМАКОСКИ: Македонец сум, не летав орел, ги покажував моите лакирани нокти

Кајмакоски после сите жестоки навреди и обвинувања од јавноста, се огласи на својот Фејсбук профил и од медиумите побара да ја објават вистината – односно она што во продолжение го напиша. До сите медиуми: Ова е единствена моја изјава во врска со случајот, досега не сум дал ниту една изјава за кој било медиум. Доколку сакате да ја пренесете вистината,

Кајмакоски: Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината

Кајмакоски: Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината

Македонскиот пејач и учесник во All stars сезоната на шоуто „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски излезе со објаснување на обвинувања во кои се најде дека го направил симболот на албански орел. -Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со

КАЈМАКОСКИ: Македонец сум, не летав орел, ги покажував моите лакирани нокти

КАЈМАКОСКИ: Македонец сум, не летав орел, ги покажував моите лакирани нокти

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски при снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“ со рацете покажа нешто како двоглав орел, што Албанците го сметаат за свој симбол. По ова, Србија се крена на нозе, а од продукциската куќа Емоушн велат дека нема ништо спорно во тоа. - Нашето шоу е од забавен карактер и не дозволуваме пропаганда на било какви

Даниел Кајмакоски после обвинувањата дека го покажал знакот на Голема Албанија: „Разочаран сум од овој напад врз мене“

Даниел Кајмакоски после обвинувањата дека го покажал знакот на Голема Албанија: „Разочаран сум од овој напад врз мене“

Даниел Кајмакоски пред повеќе од три часа напиша статус на Фејсбук со кој објасни што точно се случило на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ и објасни дека не го покажува знакот на Голема Албанија. „Ова е единствена моја изјава во врска со случајот, досега не сум дал ниту една изјава за кој било медиум. Доколку сакате да ја пренесете вистината,

Кајмакоски: Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел

Кајмакоски: Моите лакирани нокти немаат никаква врска со двоглавиот орел

„Морам да реагирам на сериозно обвинување кое е тотално невистинито и бесмислено. Се соочувам со бројни навреди и сакам да ја споделам вистината со вас.“, напиша популарниот пејач Данијел Кајмакоски откако се проширивеста дека тој „летал двоглав орел“ во Србија. „Пред втората емисија на ТВ шоуто „Твоето лице звучи познато“ во Белград, кога во шминкерницата

Скандал на снимањето на ТЛЗП: Србите бесни на Даниел Кајмакоски, а еве и зошто!

Скандал на снимањето на ТЛЗП: Србите бесни на Даниел Кајмакоски, а еве и зошто!

Даниел Кајмакоски предизвика вистински скандал во регионот, особено во Србија поради покажувањето на албанскиот симбол – двоглав орел. Имено, нашиот пејач за време на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“ зад сцената, додека се подготвувал на фоторепортерите им ги покажал ноктите, но на сосема погрешен начин алудирајќи на албанскиот симбол

Кајмакоски „леташе орел“ во Србија, па се извини: Немав поим дека тоа е албански знак

Кајмакоски „леташе орел“ во Србија, па се извини: Немав поим дека тоа е албански знак

Пејачот Даниел Кајмакоски за време на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“ со рацете покажа двоглав орел, кој е симбол на албанското знаме. По ваквиот потег, цела Србија се крена на нозе, додека пак од продукциската куќа „Емоушн“ сметаат дека нема ништо спорно во тоа. „Нашето шоу е од забавен карактер и не дозволуваме пропаганда на било

Скандал на снимањето на ТЛЗП: Србите бесни на Даниел Кајмакоски, а еве и зошто!

Скандал на снимањето на ТЛЗП: Србите бесни на Даниел Кајмакоски, а еве и зошто!

Даниел Кајмакоски предизвика вистински скандал во регионот, особено во Србија поради покажувањето на албанскиот симбол – двоглав орел. Имено, нашиот пејач за време на снимањето на емисијата „Твоето лице звучи познато“ зад сцената, додека се подготвувал на фоторепортерите им ги покажал ноктите, но на сосема погрешен начин алудирајќи на албанскиот симбол

По скандалот во „Твоето лице звучи познато“ се огласи и Даниел Кајмакоски

По скандалот во „Твоето лице звучи познато“ се огласи и Даниел Кајмакоски

фото: информер Во новата сезона на регионалното шоу „Твоето лице звучи познато“, учествува и македонскиот пејач Даниел Кајмакоски. Даниел во првата емисија го имитираше Хју Џекмен, а за следната емисија му се падна да ја имитира Тејлор Свифт. Српските медиуми биле на снимањето, поточно на подготовките за снимањето каде Кајмакоски го начекале со лакирани