притисни ентер »

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Француска Лига 1: Жолтите елеци го одложија и натпреварот меѓу С. Етиен и О. Марсеј

Француска Лига 1: Жолтите елеци го одложија и натпреварот меѓу С. Етиен и О. Марсеј

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од француската Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра в недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четири меча во француската Лига 1 одложени од безбедносни причини поради протести

Четири меча во француската Лига 1 одложени од безбедносни причини поради протести

Четири меча во најсилното француско првенство Лига 1 нема да се играат викендов, поради стравувања за безбедноста, поради протестите кои во изминативе денови ја запалија Франција. Антивладините протести поради посакувањето на цената на нафтата ја разпламнаа Франција, а протестите во кои има неверојатно насилство и пресметки на демонстрантите со полицијата,

НЕМА ДОВОЛНО ПОЛИЦИЈА: Четири меча во Франција одложени поради „жолтите елеци“!

НЕМА ДОВОЛНО ПОЛИЦИЈА: Четири меча во Франција одложени поради „жолтите елеци“!

Француските власти одложуваат натпревари поради најавите демонстрации на „жолтите елеци" ширум земјата, а помеѓу тие мечеви е и дербито меѓу екипите на ПСЖ и Монпеље. Освен споменатиот меч, на барање на локалната полиција од истите причини одложени се уште три средби од 17. коло во најсилната француска фудбалска Лига 1: Монако-Ница, Тулуз-Лион и Ст

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на Жолтите елеци

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на Жолтите елеци

Натпреварот од 17. круг од Француското фудбалско првенство помеѓу Париз Сен Жермен и Монпелје, закажан за 8 декември, е одложен. Од Лига 1 објавија дека одлуката била донесена на барање на полицијата во Париз. Во Франција, во последните три недели се протестира против зголемувањето на цените на горивото, поради што беа мобилизирани дополнителни полициски

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на Жолтите елеци

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на Жолтите елеци

Натпреварот од 17. круг од Француското фудбалско првенство помеѓу Париз Сен Жермен и Монпелје, закажан за 8 декември, е одложен. Од Лига 1 објавија дека одлуката била донесена на барање на полицијата во Париз. Во Франција, во последните три недели се протестира против зголемувањето на цените на горивото, поради што беа мобилизирани дополнителни полициски

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на „жолтите елеци“

Натпреварот ПСЖ – Монпелје одложен поради протестите на „жолтите елеци“

Натпреварот од 17. коло од Француското фудбалско првенство помеѓу ПСЖ и Монпелје закажан за 8 декември е одложен. Од Лига 1 објавија дека одлуката била донесена на барање на полицијата во Париз. Во Франција, во последните три недели се протестира против зголемувањето на цените на горивото, поради што беа мобилизирани дополнителни полициски сили. Движењето

loading...
ОФИЦИЈАЛНО: Дербито во Франција одложено поради протестите во Париз

ОФИЦИЈАЛНО: Дербито во Франција одложено поради протестите во Париз

Екипите на Пари Сен Жермен и Монпелје нема да играат дерби-дуел во рамки на француската Лига 1, поради протестите кои се одржуваат во Париз . Француската метропола веќе одредено време има незадоволни луѓе на улиците, кои протестираат и ги приредија едни од најголемите протести во историјата на земјата. Демонстранти, чија група го носи името „жолти

Официјално: Откажан натпреварот помеѓу ПСЖ и Монпелје

Официјално: Откажан натпреварот помеѓу ПСЖ и Монпелје

Натпреварот помеѓу ПСЖ и Монпелје во рамки на Лига 1 што беше закажан за во сабота, нема да се одигра. Француската лига одлучи да го одложи овој натпревар поради најавените демонстрации низ улиците на главниот град на Франција. Веќе една недела во Париз владее хаос поради демонстрациите по зголемувањето на цената на бензинот. Протестите станаа насилни,