притисни ентер »

Брестовац: Поранешен ракометар ме напаѓа затоа што син му не сум го земал во репрезентација

Брестовац: Поранешен ракометар ме напаѓа затоа што син му не сум го земал во репрезентација

По крајот на настапот на македонската репрезентација до 19 години на СП во Скопје, селекторот Данило Брестовац отворено проговори за нападите кон него на социјалните мрежи. Македонија денеска ја победи Аргентина и на 13. место го заврши настапот на Светското првенство кое се одржува во Скопје. Многумина очекуваа подобар пласман на нашите надежи, беше

Брестовац: Не сум задоволен од пласманот, а навредите се бидејќи не играат татини синови

Брестовац: Не сум задоволен од пласманот, а навредите се бидејќи не играат татини синови

Селекторот на репрезентацијата до 19 години одговори на нападите упатени на негова адреса. Македонската репрезентација на Македонија до 19 години го заврши настапот на Светското првенство на 13. позиција, по што селекторот Данило Брестовац, одлучи да даде свое видување за игрите и настапот на Мундијалот. Селекторот се најде на удар на дел од ракометните

Брестовац: Ме навредува само зашто не сум го земал син му во репрезентација!

Брестовац: Ме навредува само зашто не сум го земал син му во репрезентација!

Данило Брестовац заврши уште една репрезентативна „акција“, овој пат со ракометарите до 19 години, освојуваќи го 13. место на Светското првенство што се одржува во Скопје. За дел од ракометната јавност поразите на Македонија беа повод за атаци кон селекторот преку социјалните мрежи, а тој сега одговори. За негодувањата, нападите, дури и навредите на

Брестовац: Ме навредуваат затоа што не им ги викам децата во репрезентација!

Брестовац: Ме навредуваат затоа што не им ги викам децата во репрезентација!

Македонската репрезентација го освои 13 место на Мундијалот во Скопје за ракометари до 19 години. Победата над Аргентина го заокружи настапот на нашата селекција на ова СП. Селекторот Данило Брестовац смета дека пласманот е реален а целта била исполнета со учеството во осминафиналната рунда. „Ни недостасуваше борбеност и креативност во нападот. Не

Брестовац: Ме напаѓаат и навредуваат дека не им ги викам децата во репрезентација!

Брестовац: Ме напаѓаат и навредуваат дека не им ги викам децата во репрезентација!

Селекторот на кадетската репрезентација на Македонија , Данило Брестовац, со селекцијата го заврши Светското првенство (СП) во Скопје на 13. место, со триумф над јужноамериканската репрезентација Аргентина . По натпреварот, тој пред медиумите ги сумираше резултатите и истакна дека овој пласман е реален според резултатите, но потенцира дека оваа генерација