ВИДЕО: Двократен олимписки победник претрпе незгоден пад и ќе паузира во Светскиот куп

Двократниот олимписки победник во алпско скијање Матијас Мајер претрпе тежок пад на тренингот во Бивер Крик. Австриецот кој триумфираше на првиот сезонски супервелеслалом од Светскиот куп на социјалните мрежи го сподели падот и напиша: „Навистина ме заболе падот, во прв момент не ги чувствував нозете. Сепак, не се работи за сериозна повреда", напиша