притисни ентер »

Како не се вози низ кружен тек: Летала со 112 км/ч. и поместила камен тежок 136 кг. (Видео)

Како не се вози низ кружен тек: Летала со 112 км/ч. и поместила камен тежок 136 кг. (Видео)

Користењето на кружен тек во многу го забрзува движењето при голема гужва и е оосбено популарен на места каде нема потреба од семафори. Но, дали сите знаат да возат низ кружен тек. Оваа млада дама докажа дека не смао што вози туку и знае да „лета“. Жената е уапсена под сомнение за возење под влијание на недозволени супстанци откако забрзала и со голема

Пијана жена прелета со БМВ преку кружен ток (ВИДЕО)

Пијана жена прелета со БМВ преку кружен ток (ВИДЕО)

Жената вози во права линија, поминувајќи преку средината на островот каде што е поставена големата карпа. Бидејќи 27-годишната Марисела Овал не внимавала , автомобилот со голема брзина ја погоди преградата и едноставно прелета. Се проценува дека таа се движела со околу 110 км на час. Според CBS, несреќата се случила во 2 часот по полноќ во четвртокот

Поминала преку кружниот тек и буквално полетала, надзорните камери ја снимиле целата ситуација

Поминала преку кружниот тек и буквално полетала, надзорните камери ја снимиле целата ситуација

Надзорните камери ја снимиле оваа несекојдневна несреќа во која една девојка со нејзиното BMW и под дејство на алкохол прелетала преку кружниот тек. При несреќата, таа удрила во камен кој се наоѓал во средината на кружниот тек, доволно за автомобилот да ја отфрли во воздух. Бидејќи 27-годишната Марисела Овале не внимавала на брзината, автомобилот наишол