притисни ентер »

Xiaomi ги претстави топ моделите Mi 10 и Mi 10 Pro

Xiaomi ги претстави топ моделите Mi 10 и Mi 10 Pro

Xiaomi ги претстави новите Mi 10 и Mi 10 Pro. Mi 10 и Mi 10 Pro имаат ист дизајн, голем AMOLED дисплеј со дијагонала од 6,7 инчи со заоблени рабови, фреквенција од 90Hz, истиот процесор Snapdragon 865 и двата имаат главен сензор на камера од 108MP. Благодарение на квалитетот на сензорот, стабилизацијата на сликата и вештачката интелигенција, од камерата

Xiaomi го најави глобалното претставување на моделот Mi 10

Xiaomi го најави глобалното претставување на моделот Mi 10

Xiaomi најави дека својот нов паметен телефон Mi 10 ќе го претстави на 13 февруари во Кина, а глобалното претставување ќе биде на 23 февруари, ден пред Светскиот мобилен конгрес во Барселона.. Технолошката компанија го најави новиот уред преку кинеската социјална мрежа Weibo, но и на Twitter. Двата нови модели со назив Mi 10 и Mi 10 Pro ќе имаат четири

Xiaomi го најави глобалното претставување на моделот Mi 10

Xiaomi го најави глобалното претставување на моделот Mi 10

Xiaomi најави дека својот нов паметен телефон Mi 10 ќе го претстави на 13 февруари во Кина, а глобалното претставување ќе биде на 23 февруари, ден пред Светскиот мобилен конгрес во Барселона. Технолошката компанија го најави новиот уред преку кинеската социјална мрежа Weibo, но и на Twitter. Двата нови модели со назив Mi 10 и Mi 10 Pro ќе имаат четири

Xiaomi го претстави новиот смартфон Mi 10 со камера од 108 MP

Xiaomi го претстави новиот смартфон Mi 10 со камера од 108 MP

Кинескиот производител Xiaomi ја претстави новата серија на своите паметни телефони со поддршка за 5G мрежата, а станува збор за моделите Mi 10. Уредите се претставени во Кина, а од компанијата го најавуваат и глобалното претставување. И двата уреди, Mi 10 и Mi 10 Pro имаат 6,67-инчен 2340 x 1080 OLED дисплеј. Опремени се со најновиот Snapdragon 865