притисни ентер »

Гест за почит: Валверде му прости 36 милиони евра на клубот Барселона

Гест за почит: Валверде му прости 36 милиони евра на клубот Барселона

Гест за почит: Валверде му прости 36 милиони евра на клубот Барселона Доскорешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде му прости 36 милиони на каталонскиот клуб, средства што му следуваа за предвремен раскин на договорот. Договорот на Валверде со Барселона беше со важност до наредното лето и според една од клаузулите во него, тој требаше да прима

И тоа се случува: Валверде и прости 36 милиони евра на Барселона

И тоа се случува: Валверде и прости 36 милиони евра на Барселона

Доскорешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде му прости 36 милиони на каталонскиот клуб, средства што му следуваа за предвремен раскин на договорот. Договорот на Валверде со Барселона беше со важност до наредното лето и според една од клаузулите во него, тој требаше да прима плата од клубот до крајниот рок. Валверде беше сменет од кормилото на

Гест за почит: Валверде и прости 36 милиони евра на Барселона

Гест за почит: Валверде и прости 36 милиони евра на Барселона

Доскорешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде му прости 36 милиони на каталонскиот клуб, средства што му следуваа за предвремен раскин на договорот. Договорот на Валверде со Барселона беше со важност до наредното лето и според една од клаузулите во него, тој требаше да прима плата од клубот до крајниот рок. Валверде беше сменет од кормилото на

Кике Сетјен го објави својот стручен штаб

Кике Сетјен го објави својот стручен штаб

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетјен, го објави својот стручен штаб. Негов помошник ќе биде 38-годишниот Едер Сарабија, кондиционен тренер ќе биде 45-годишниот Фран Сото, додека тренер на голманите ќе биде Џон Паскуа. Сетјен со сите овие стручњаци работел и додека бил тренер на Бетис и Лас Палмас. Сетјен од вчера е тренер на Барселона и има договор

Пред да стане тренер на лидерот на Ла Лига, Кике Сетјен преговарал со „фенерџијата“ во Премиер лигата

Пред да стане тренер на лидерот на Ла Лига, Кике Сетјен преговарал со „фенерџијата“ во Премиер лигата

Кике Сетјен изненади многумина со своето назначување за тренер на Барселона. Релативно непознат и без големо тренерско минато, тој седна на тренерското столче на еден од најдобрите и најславни клубови на светот. Тоа е голем скок за скромниот Сетјен, кој на почетокот на изминатиот декември за малку не стана тренер на Ватфорд, во тој момент последнопласираниот

ОФИЦИЈАЛНО: Познат е новиот тренер на Барселона, последен негов клуб е Бетис

ОФИЦИЈАЛНО: Познат е новиот тренер на Барселона, последен негов клуб е Бетис

Барселона го наименува Кике Сетјен за нов тренер откако се раздели со Ернесто Валверде. Кике Сетјен е новиот тренер на Барселона, има 61 година, последен негов клуб е Бетис. Сатнува збор за тренер без големо искуство со работа во големи клубови.